Tether, Stablecoin Rezervleri İçin Muhasebe Şirketi BDO Italia’yı Kiraladı, Aylık Raporlar Ekliyor

Ah, Tether—ABD Dolarına sabitlenmiş ve soğuk, nakit parayla desteklenen en popüler durağan(durgun) para. Öteki varlıkların yanı sıra, sonunda kabul etmek mecburiyetinde bırakıldı.

Şimdi, Tether Limited, stabilcoin UST’nin rezervleri için aylık onaylama raporları hazırlamak suretiyle yeni muhasebe şirketi olarak BDO Italia’yı işe aldığını duyurdu.

Tether ve Bitfinex CTO’su Paulo Ardoino, haberle beraber bir tweet attı.

“Tether onayları, BDO global, ilk 5 muhasebe firmasının bir parçası olan BDO Italia tarafınca tamamlanacak. İlki yarın,” diye yazdı Ardoino.

Tether’in Mart ayında gösterilen son olarak raporuna gore, rezervlerinin ortalama %86’sını nakit ve kısa vadeli mevduatlarda, %4,5 şirket tahvillerinde, %3,8 teminatlı kredilerde ve %6’sını not etmiş olduğu “öteki yatırımlarda” elinde bulunduruyor. “dijital belirteçler” ihtiva eder.

Dengeleme Tether kitapları

Bu muhasebe artışı niçin önemlidir? Tether’in rezervleri daha ilkin sorgulanmıştı. 2014’teki başlangıcından bu yana katlanarak büyüyen 67,5 milyar dolarlık devasa bir piyasa kıymeti ile Tether’in defterleri dengeli değilse kaybedecek oldukça şeyi var.

Yeni muhasebecileri yanında, Tether’in üç aylık raporlardan aylık raporlara geçişi, perakende yatırımcı itimatını artırmaya ve düzenleyicilerle olan ilişkilerini iyileştirmeye destek olabilir.

Geçen yıl, Tether ve ana şirketi Bitfinex, New York Başsavcılığı tarafınca meydana getirilen bir soruşturmada Tether’in stablecoin’inin tamamen ABD Doları tarafınca desteklendiğine dair sözünün “yalan” bulunduğunu ortaya çıkardığında 18,5 milyon dolar para cezası ödedi.

Tether şeffaflığı çoğaltmak için çaba gösterirken, Twitter’da firmanın “en büyük beş” muhasebe firmasından biri ile yeni bağlarını vurgulamasının garip bulunduğunu ve muhasebe dünyasında en büyük firmalara “büyük firmalar” dendiğini belirtti. dört.”

Muhasebe devlerinin “dört büyük” olarak bilindiğini bildiğinizde, Tether’in “en iyi beş muhasebe şirketi” ile emek verme mevzusunda gösterdiğini görmek oldukça gülünç https://t.co/sz50DGTFDI

— alex hern (@alexhern) 18 Ağustos 2022

Skylands Capital riskten korunma fonu tüccarı Tom Hearden şeklinde ötekiler, insanların istediği şeyin onaylama değil denetim bulunduğunu savundu.

“Denetimi gene yanlış yazmışsın.”

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir