Tether, USDT kısa satışının arkasındaki tezi ‘düz yanlış’ olarak nitelendiriyor

Tether (USDT) ihraççısı Tether, Terra’nın Mayıs ayındaki çöküşünden sonrasında stablecoin’ini açığa çıkarmaya çalışan hedge fonların “inanılmaz derecede yanlış biçimlendirilmiş” ve “kesinlikle yanlış” bir sav kullandığını söylüyor.

28 Temmuz tarihindeki bir blog gönderisinde Tether, ev sahibi Luke Vargas ve konuk Caitlin McCabe’nin aşağı yönlü kripto piyasasını ve kısa satıcıların Tether’e olan iştahının sebepleri olarak Tether’in destek varlıkları ile alakalı endişeleri tartıştığı 28 Haziran Wall Street Journal podcast’ine işaret etti.

Tether, Terra’nın çöküşünü USDT’yi açığa çıkarmak için bir niçin olarak gören hedge fonlarının “hem kripto para piyasası hem de Tether hakkında temel bir yanlış anlamaya” haiz bulunduğunu söylemiş oldu.

“Hedge fonlarının Terra’nın çöküşünü USDT’yi kısaltmak için yapıcı bir sav olarak görmesi rahat gerçeği, kripto para piyasası katılımcıları ve geleneksel finans alanındaki varlıklar arasındaki asimetrik informasyon boşluğunu temsil ediyor.”

Mayıs ayının başlarında, UST durağan(durgun) fiyatını acıklı bir halde yitirdi ve Terra ekosisteminin mahalli belirteci LUNA’nın (şimdi LUNC olarak bilinir) fiyatını 60 dolardan bir sentin kesirlerine indirdi.

O süre, Tether 11 Mayıs’tan bu yana 85.3 milyar dolardan piyasa değerinde %21’lik bir düşüş yaşadı, sadece CoinGecko’ya nazaran bugün hala 65,8 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile kripto pazarındaki en büyük stabilcoin.

Haziran ayı sonlarında, Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, USDT’nin kripto varlığını açığa satmak isteyen hedge fonları tarafınca “koordineli bir saldırıya” maruz kaldığını doğruladı.

Hedge fonlarının, sonunda tokenleri oldukça daha düşük bir fiyata geri satın almak amacıyla “Tether likiditesine zarar vermek” için “milyarlarca” baskı meydana getirmeye çalıştığını iddia etti.

Tether, son olarak blog yazısında, varlıklarıyla ilgili çeşitli yanlış anlamaların bu açığa satış hareketinin temeli bulunduğunu belirtti – Tether’in mühim Çin ticari kağıtlarını yada Evergrande borcunu elinde tutması, USDT’nin “havadan” yaratıldığı yada Tether’in satılmış olduğu benzer biçimde. teminatsız krediler verdi.

“Kısacası, bu ticaretin altında yatan sav inanılmaz derecede yanlış biçimlendirilmiş ve kesinlikle yanlış. Tether ile ilgili açık komplo teorilerinin sınırlarının ne olduğuna dair kör bir inançla da destekleniyor.”

Önceki gün ayrı bir gönderide Tether, finansal desteğinin enerjisini ve itfaları yerine getirme kabiliyetini tekrardan doğrulamaya çalıştı, hiçbir Çin ticari senedine haiz olmadığını ve toplam ticari senedini %88 oranında 30 milyar dolardan 3,7 milyar dolara indirdiğini yineledi. geçtiğimiz yıl süresince.

Ağustos ayı sonuna kadar ticari kağıt varlıklarının 300 milyon dolara kadar düşeceğini ve Kasım ayı başlarında sıfır ticari kağıt tutacağını da sözlerine ekledi.

İlgili: Tether rezervlerini güçlendiriyor: Eleştirmenleri susturacak mı, yatırımcıları yumuşatacak mı?

UST fiyaskosunun başladığı hafta, yatırımcılar ya direkt itfa yöntemiyle fiat için ya da rakip USD Coin (USDC) benzer biçimde öteki tokenler için tokenleri terk ettiğinden USDT açık piyasada kısa bir süreliğine ortalama 0.96 $ benzer biçimde düşük bir seviyeye geriledi. Sadece Tether, o dönem süresince jeton başına 1 dolarlık itibari para itfalarını onurlandırmaya devam etti.

31 Mart’taki son finansal açıklaması, Tether’in finansal desteğinin %85,64’ünün ticari senet de dahil olmak suretiyle nakit ve nakit benzerlerinde bulunduğunu ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir