Tether, WSJ Eleştirisinin Arkasından Denetim Vaat Ediyor

Mühim Çıkarımlar

Tether, The Wall Street Journal’ın firmanın denetlenmediği yönündeki iddialarına cevap verdi. Şirket, kapsamlı denetimler yerine durağan(durgun) para rezervlerinin tertipli tasdiklerini yada anlık görüntülerini yayınlıyor. Tether, aksi yöndeki açıklamalara karşın başka hiçbir büyük stabilcoin firmasının denetlenmediği mevzusunda ısrar ediyor.

Bu makaleyi paylaş

Tether, bu hafta başlarında The Wall Street Journal tarafınca dile getirilen endişelerin peşinden bir denetim gerçekleştirmeyi planladığını söylemiş oldu.

Tether Bir Denetim Planlıyor

Tether, denetlenmediğini sadece bunu yapmayı planladığını söylüyor.

Tether, The Wall Street Journal’ın 2017’den beri denetim sözü verdiğini sadece teslim etmediğini belirten 27 Ağustos tarihindeki bir makaleye cevap olarak bu açıklamayı yayınladı.

30 Ağustos’ta şirket, “Hepimiz bizim bir denetimimiz olmadığını biliyor ve bir denetim için çalıştığımızı biliyorlar” dedi.

Bu makalede, Tether CTO’su Paolo Ardoino, firmanın bir denetim gerçekleştirebileceği bir tarih vermedi. Aksine, “işler bizim istediğimizden daha yavaş gidiyor” dedi.

Tether, tam bir denetim yerine, şirket bilgilerine “sınırsız erişime” haiz bulunduğunu söylediği BDO Italia tarafınca imzalanan finansal anlık görüntüleri yayınladı. Bu uygulamanın “piyasadaki en dürüst ve saydam” olduğu mevzusunda ısrar ediyor, sadece bu anlık görüntülerin uygun denetimler olmadığını açıklığa kavuşturdu.

Şirket, aksine, rakip stabilcoinlerin, bir denetim gerçekleştirdiğini yanlış bir halde iddia ettiğini söylüyor. Bu iddia, Tether ve öteki önde gelen stabilcoinlerin yalnızca tasdikler yayınladığını söyleyen WSJ tarafınca desteklenirken, kapsamlı bir denetim, belirli bir tarihten ilkin işlemlerin kontrol edilmesini içerecektir.

The Wall Street Journal’ın iddiaları doğrultusunda Tether, dijital varlık endüstrisinin denetim ve muhasebe için bir standardı olmadığını kabul ediyor. “Hoş geldiniz” diyor[s] bu gelişmeler.”

İtiraz Edilen Öteki İddialar

Tether, The Wall Street Journal’daki öteki iddialara ve imalara itiraz etti. Şirket kârlı olduğunda ısrar ediyor ve şöyleki yazıyor: “İşimizin kârsız bulunduğunu varsaymak yanlıştır.”

Tether, varlıklarının varlıklardan 191 milyon dolar ağır basmış olduğu iddiasının yanı sıra varlıklarda %0,3’lük bir düşüşün “pozitif yönde hale geleceği” iddiasını da ele aldı. [it] teknik olarak batkı etti.”

Tether, stabilcoin endüstrisinde rezervlerde bir fark marjının yaygın olduğu mevzusunda ısrar etti ve The Wall Street Journal’ın “Tether’ı seçme ve itibarını zedeleme” niyetinde bulunduğunu söylemiş oldu. Tether, son aylarda 16 milyar dolarlık USDT stablecoin’ini kolayca kullanabildiğini ve dayanıklılığını gösterdiğini doğruladı.

Tether, rezervlerinin bir kısmını oluşturan üç aylık gömü bonolarının (T-bonosu) güvenli bir varlık oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Son olarak şirket, USDT’nin açığa satışın olanaksız olduğu mevzusunda ısrar ediyor ve bu fikrin, stabil koini açığa çıkarmaya çalışan hedge fonları hakkında yanlış bir anlatıdan kaynaklandığını söylüyor.

Stabilcoin ihraççısı, The Wall Street Journal’ın rezervlerinde dijital token kullanan tek büyük stablecoin olduğu iddiası şeklinde öteki iddialarına karşı çıkmadı. Terra’nın Mayıs ayındaki çöküşü esnasında USDT’nin fiyatının 0,95 dolara düşmüş olduğu gerçeğine de değinmedi.

Piyasa değerine nazaran en büyük stablecoin olmasına karşın, Tether sık ​​sık rapor ediliyor. Bugünün tam bir denetimin hala mevcut olmadığını hatırlatması, şüphecileri haklı çıkaracaktır.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir