Tether, yeni muhasebe şirketi BDO Italia ile aylık onay raporları yayınlayacak

Tether, 18 Ağustos’ta USDT stablecoin’in şeffaflığını çoğaltmak için en iyi beş küresel muhasebe firmasından önde gelen BDO Italia ile çalıştığını söylemiş oldu.

İşbirliği, Tether’in biriki kanıtı raporunu aylık olarak yayınladığını görecek. BDO Italia, Temmuz 2022’de Tether’in muhasebe şirketi olarak MHA Cayman’dan devraldı.

Tether, günlük olarak USDT stabilcoin kullanan müşterilerin itimatını koruma taahhüdünün bir parçası olarak şeffaflığını ve hesap verebilirliğini artırmayı umuyor.

Tether ek olarak BDO Italia ile kapsamlı bir denetimden geçtiğini de ima etti.

Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, Tether’in Web3 ekonomisine güç veren istikrarlı bir varlık olarak kalmaya emin bulunduğunu belirtti.

“Tether’ın faydası, tecim pozisyonlarına süratli bir halde girip çıkmak için bir vasıta olmanın ötesinde büyüdü ve bu yüzden, eşler arası ve ödeme pazarları ile beraber ölçeklenmemiz bizim için eleştiri ehemmiyet taşıyor.”

Tether’in Şeffaflık Yolculuğu

2021’de Tether, USDT stablecoin’ini destekleyen varlıklar hakkında yanıltıcı ayrıntılar sağlamış olduğu iddiasıyla ABD Emtia Vadeli İşlemler Tecim Komisyonu’ndan 41 milyon dolar ve New York Başsavcılığı’nın ofisine 18,5 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Faaliyete devam etmek için lüzumlu bir şart olarak Tether, rezervindeki varlıkların ayrıntılarını göstermek için üç aylık bir rapor yayınlamak suretiyle MHA Cayman ile ortaklık kurdu.

Tether’in 2021 sonundaki şeffaflık raporu, biriki varlıklarının varlıklarını birazcık aştığını ortaya koydu. 78.67 milyar dolarlık rezervi ve 78.53 milyar dolarlık varlıkları vardı. Ticari kağıt için Tether, stabilcoin problemininin zaman içinde azalmayı vaat etmiş olduğu ortalama 24 milyar dolar tuttu.

Tether’in ticari kağıt vaadi

Mayıs ayında, Tether’in ticari kağıt portföyünün %85 Çin kağıtlarından oluştuğu ve %30 indirimle işlem görmüş olduğu kripto alanını doldurdu. Sadece Tether, USDT’nin ticari kağıtların %25’inden daha azıyla desteklendiğini ve %0’a düşürmek için çalıştığını deklare etti.

Bu vaadi yerine getirmek için Tether, 1 Temmuz’da 5 milyar dolarlık ticari senedinin 31 Temmuz’a kadar sona ereceğini ve bunun da ticari senedini 8,4 milyar dolardan 3,5 milyar dolara düşüreceğini duyurdu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir