Tether’i otomatikman dönüştürme planı yok, sadece bu ‘değişebilir’

Kripto borsası devi Binance, şu anda Tether’i (USDT) Binance USD’ye (BUSD) “otomatik dönüştürme” planı olmadığını doğruladı, sadece bunun “değişebileceğini” belirtti.

6 Eylül’de kripto borsası, platformunda USDP Stablecoin (USDP) ve TrueUSD (TUSD) ile beraber ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin USD Coin (USDC) için alım satım desteğini durduracağını duyurarak piyasayı şaşırttı.

29 Eylül’de hala üç stablecoin’i elinde tutan tüm kullanıcılar, varlıklarını 24 saatlik bir süre içinde 1: 1 oranında otomatikman BUSD’ye dönüştürmeye başlamış olacak.

Binance, hareketin kullanıcılar için likidite ve ana para verimliliğini artırma sonucu bulunduğunu belirtti, sadece bilhassa piyasa değerine nazaran en büyük stablecoin olan Tether USDT’den bahsetmedi.

Bir Binance sözcüsü Cointelegraph’a yapmış olduğu açıklamada, aynı şeyi USDT’ye yapmak için acil bir plan olmadığını doğruladı, sadece bunun değişebileceğini belirterek şunları söylemiş oldu:

“Şu anda USDT’yi otomatikman BUSD’ye dönüştürme planımız yok, sadece değişebilir.”

Sözcü ek olarak otomatik dönüştürmenin ve USDC için bir çok tecim hizmetini durdurmaya yönelik hareketin “geçici bir tedbir olmadığını” ve “devam edeceğini” doğruladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 6 Eylül’de attığı tweette, firmanın üç stablecoin’i listeden çıkarmayacağını, sadece “tüm likiditeyi tek bir çiftte birleştireceğini” ve bunun “en iyi fiyatı sunacağını” deklare etti. kullanıcılar için en düşük kayma.”

Binance ek olarak, bu durağan(durgun) paralarla eşleşen uzun spot alım satım varlık çiftleri listesini de kaldıracak ve eşleşmeler ilk olarak BUSD’ye geçecek.

Kullananların ek olarak borsadaki stake, tutum, likit takas ve kredilerde USDC kullanımına dikkat etmeleri gerekecek, şundan dolayı bu hizmetler bu varlık için de kapatılacak.

Binance’den gelen hareket, 6 Eylül’den Ethereum Birleşmesi bu ayın sonuna kadar seçilen ağlarda Ether (ETH) ve Wrapped ETH (wETH) para yatırma ve çekme işlemlerinin geçici olarak askıya alınmasıyla beraber geliyor.

İlgili: CZ, Binance’in Çinli bir şirket olduğu iddialarına karşılık verdi

Nansen’den gelen veriler, Binance’in Ağustos ortasından bu yana USDC’yi kademeli olarak BUSD’ye çevirdiğini ve analitik platformunun CEO’su Alex Svanevik’e nazaran bu süre zarfında ortalama 1,5 milyar dolar değerinde geçiş yaptığını gösteriyor.

Binance’in şu anda 1 milyar dolardan azca USDC’si var. pic.twitter.com/Sx4Wjr43V5

— Alex Svanevik (@ASvanevik) 6 Eylül 2022

Halihazırda, Binance şu anda platformda 1 milyar dolardan azca USDC’ye haiz ve yazı yazılırken ortalama 993.3 milyon dolar. Buna karşılık, Binance, dünyadaki öteki tüm borsalardan daha çok, 4,99 milyar dolarlık USDT’ye haiz.

Borsalardaki Stabilcoinler: Nansen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir