Tether’in 840 milyon dolarlık kredi tasfiyesi yasal sıkıntılar yaratıyor

Financial Times’ın 26 Temmuz tarihindeki haberine bakılırsa, Tether’in (USDT) Celsius’a verdiği 840 milyon dolarlık krediyi tasfiyesi, sürecin geçerli olup olmadığını belirlemek için batkı yasası kapsamında araştırma altında olabilir.

Stabilcoin ihraççısı, zor durumdaki firmanın güvence olarak taahhüt etmiş olduğu Bitcoin’i (BTC) satarak Celsius’a verdiği krediyi telafi ettiğini açıklamıştı.

Celsius yasal temsilcileri mahkemeye, batkı eden borç verenin Tether ve öteki borç verenler tarafınca firmaya satılan teminatın kıymetini geri alıp alamayacağını sormuştu.

Celsius’un avukatı New York batkı mahkemesine yapmış olduğu bir sunumda “Celsius iyileşebilir mi? . . dosyalamadan önceki 90 gün içinde tamamlanan kredi tasfiyesi?

Bu probleminin cevabının, Tether’in Bitcoin teminatını satarak elde etmiş olduğu fonları geri ödemesi gerekip gerekmediğini ve batkı esnasında teminatlı dijital varlık kredilerinin durumunu belirleyeceği bildiriliyor.

Genel olarak, teminatlı borç verme, borçlunun varlıkları borç verene güvence olarak rehin etmesini gerektirir.

Kripto alanındaki yaygın inanç, bir borç verenin, batkı kanunu kapsamında korunacak olan, güvence olarak verilen kripto varlıklarına haiz olabileceğidir.

Sadece hukuk uzmanları sürecin o denli rahat olmadığına inanıyor. Bir batkı avukatı Brandon Hammer, FT’ye şunları söylemiş oldu:

Yasanın oldukça belirsiz olduğu ve piyasanın genel beklentileriyle oldukça çeliştiği bir bölgedeyiz.

Ona bakılırsa, Tether, krediye karşı teminatsız bir iddiası var ise, varlıkları geri vermek zorunda kalabilir.

Hunton Andrews Kurth’taki bir başka batkı uzmanı olan Tad Davidson şunları söylemiş oldu:

“İncelenecek şeylerden biri, Tether’in tamamen güvenli olup olmadığı. Tether, teminatındaki güvenliğini uygun şekilde mükemmelleştirdi mi?”

Tether’in varlıklar üstündeki iddiasını doğru bir halde kurup kurmadığı sorusunu gündeme getiriyor. Aksi takdirde, stabilcoin veren kurum teminatsız alacaklıların bir parçası olabilir ve bu da davaya yol açabilir.

Sadece başka bir batkı avukatı Jonathan Cho, “Bitcoin üstünde muhteşem güvenliğe” haiz olmanın hemen hemen geleneksel bir yolu olmadığına dikkat çekti.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir