Tetris Sahibi Playstudios, Blockchain Oyun Kısmı ve Web3 Fonunu Başlatacak – Blockchain Bitcoin Haberleri

Bir mobil oyun şirketi olan Playstudios, kısa süre ilkin Web3 oyun hayatına daldığını duyurdu. Şirket, oyunlarını oynamak için gerçek dünya ödüllerinin tadını çıkaran kullanıcılarına “ödüllü oyun” terimini tanıtmış olacak bir blok zinciri oyun kısmı başlatıyor. Playstudios ek olarak Web3 oyun şirketlerine 10 milyon dolar yatırım meydana getirecek.

Playstudios, Web3 ve Blockchain Teknolojisini Kucaklayacak

300 milyon dolardan fazla fon alan Las Vegas merkezli bir mobil oyun şirketi olan Playstudios, blockchain ve Web3 oyun hayatına dalıyor. Tetris şeklinde oyunların sahibi olan şirket, “ödüllü oyun” programına blok zinciri tabanlı teşvikler ekleyecek olan Playblocks adlı bir blok zinciri oyun kısmı başlatıyor.

Playstudios’un kurucusu ve CEO’su Andrew Pascal, bu hareket hakkında Techcrunch’a şunları söylemiş oldu:


Web3 alanına girerken, 10 senedir oynayarak kazanıyoruz, bu yüzden oyun dünyasının öncüleri olduğumuzu söyleyebilirim. Enerjimizin çoğunu oyunlarımızda oyuncuları iyi mi ödüllendireceğimizi düşünerek harcadık.


Yeni bölüm, üçüncü taraflara kazan-kazan hizmetleri sunan bir şirket olan Wonderblocks’un satın alınması çevresinde kurulacak. Playblocks, görünüşte stratejik bir ortaklığın parçası olarak Forte’nin teknik bilgisinden de faydalanacak. Geçen yıl 725 milyon dolar toplayan Forte, oyun şirketlerine blockchain, token ve NFT hizmetleri sağlayarak bu teknolojilerin yeni oyunlara dahil edilmesini kolaylaştırıyor.


$10 Milyon Web3 Oyun Fonu

Playstudios, Web3 oyun girişimlerine yatırım yapmak için bir fon kuruyor ve bunu 10 milyon dolar ile tohumluyor. “Geleceğin Fonu” olarak adlandırılan bu girişim, Playstudios’un blok zincirini iş modellerine entegre etmek isteyen gelişmekte olan şirketlere yatırım yapmasına olanak tanıyacak ve oyuncuları teknolojiye yaklaştıracak.

Miktarı belirtilmeyen fonun ilk yatırımları, yukarıda bahsedilen şirket olan Forte ve kullananların kişisel NFT yaratıklarını yönetmelerine ve eğitmelerine olanak tanıyan Pokemon benzeri temalı bir oyun olan Kryptomon Company’de yapılmış oldu.

Kripto ekonomisinin öteki sektörleri küçülürken, Web3 oyun sektörü, son zamanlarda bu girişimlere yatırım icra eden birkaç VC ve kuruluşla beraber büyümüş şeklinde görünüyor. Griffin Gaming Partners, Mart ayında 750 milyon dolarlık Web3 oyun fonu başlattığını duyurdu ve A16z ek olarak Mayıs ayında 600 milyon dolarlık Web3 oyun fonu başlattı.

Playstudios’un yeni Web3 kısmı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir