Texas madenci 318 BTC madenciliği yaparken 9,5 milyon dolar güç kredisi kazanmıştır

Teksas’ın en büyük Bitcoin madencilik operasyonlarından önde gelen Riot Blockchain, geçen ay madencilerini kapatarak ortalama 9,5 milyon dolar güç kredisi kazanmıştır.

Firmanın aylık raporuna gore Riot, 25 milyon Teksaslıya güç elde eden ERCOT’a daha çok güç sağlanabilmesi için gönüllü olarak enerji tüketimini azalttı.

Riot CEO’su Jason Les, ERCOT’un Temmuz ayında enerji taleplerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını gördüğünü söylemiş oldu. Devlete daha çok güç sağlanabilmesini sağlamak için şirket, Teksas’ta bir ay süresince averaj 13.000’den fazla eve güç sağlamaya kafi gelecek toplam 11.717 megavat saati azalttı.

“Riot’un Temmuz ayı süresince güç stratejisinin etkinliğini gösterdiğini bildirmekten sevinç duyuyoruz. Şirket, uzun vadeli durağan(durgun) oranlı elektrik sözleşmeleri kapsamında devamlı ve proaktif olarak düşük maliyetli, büyük ölçekli enerji erişimini takip etti ve Teksas’ta güç talebi yüksek olduğunda ERCOT’u desteklemek ve kapasiteyi şebekeye geri vermek için benzersiz bir beceri sağlamış oldu. ,” deklare etti.

Güç tüketimini azaltmak, Riot’un Bitcoin üretimini aylık bazda ortalama %21 oranında azaltırken, firmanın aylık güç maliyetlerini de mühim seviyede azalttı. Temmuz ayında Riot, toplam 318 BTC üreterek toplam varlıklarını 6.696 BTC’ye yükseltti. Aynı ay, şirket 275 BTC sattı ve ortalama 5.6 milyon dolar kazanmıştır.

11.717 MWh gücün azaltılması, şirkete ortalama 9,5 milyon dolarlık enerji kredisi kazandırdı. MWh başına kazanılan 1.122 $ ‘lık kesintiyle Riot, madencilerini kapatarak, madenciliğe devam etmekten elde edeceğinden daha fazlasını kazanmıştır. Arcane Research’e gore, şirket bu enerjiyi bunun yerine BTC madenciliğine yönlendirmiş olsaydı, MWh başına ortalama 140 dolar kazanmış olacaktı.

Les, “Ay için öngörülen elektrik maliyetlerine uygulandığında, elektrik kredileri ve öteki faydaların Riot’un Temmuz ayı elektrik maliyetlerini etkin bir halde ortadan kaldırması ve firmanın sanayi için sıkıntılı bir makroekonomik ortamda sanayi lideri finansal enerjisini daha da çoğaltması planlanıyor” dedi. firmanın raporu.

(Kaynak: Riot Blockchain)

Arcane, Riot’un Temmuz ayındaki kısıtlamasının, elektrik şebekelerini stabilize ederken Bitcoin madencilerinin enerjisini gösterdiğini kaydetti. Madencilik son aşama enerji yoğun bir işlem olmasına karşın, yüksek hassasiyetle süratli ve kolay bir halde ayarlanabilir. Benzer enerji yoğun endüstriyel operasyonlar, tüketimlerini azaltma söz mevzusu olduğunda neredeyse esnek değildir ve madencileri, stresli şebekeleri dengelemek için benzeri olmayan bir alternatif haline getirir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir