Thai SEC Yeni Kripto Reklam Kuralları Oluşturuyor

Mühim Çıkarımlar

Taylandlı SEC, hizmetlerin reklamını icra eden kripto para birimi şirketleri için altı kaide belirledi. Genel olarak, bu kurallar açık uyarıların sağlanmasını sağlayacak ve aksi takdirde reklam seçeneklerini sınırlayacaktır. Kurallar 1 Eylül’de yürürlüğe girdi ve tüm ilanlar yürürlüğe girmiş olduğu tarihten itibaren 30 gün içinde revize edilmelidir.

Bu makaleyi paylaş

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ülkede reklam veren kripto para şirketleri için katı kurallar oluşturacağını duyurdu.

Tayland SEC, Reklamları Düzenleyecek

Tayland’ın düzenleyicileri, kripto reklamlarını yoğun bir halde düzenlemeye hazırlanıyor.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), düzenleyici kurumun kripto ile ilgili reklamlar için katı kurallar uygulayacağını belirten bir bildiri yayınladı.

Bugünkü açıklamada reklamcılar için altı kaide belirlendi. İlk olarak, Tayland’ın SEC, reklamların yanlış yada yanıltıcı olmaması gerektiğinde ısrar etti. Düzenleyici, bilhassa kullanıcı sayılarını şişirmeye karşı uyardı.

İkincisi, düzenleyici, reklamverenlerin reklam maliyetleri hakkında detaylı data vermesi icap ettiğini söylemiş oldu. Üçüncüsü, uyarıların hem fırsatları hem de riskleri vurgulayarak açık ve okunması kolay olması icap ettiğini söylemiş oldu.

SEC ek olarak, belirli kripto para birimlerinin reklamının yalnızca resmi internet sayfaları benzer biçimde sınırı olan kanallarda yapılabileceğini söylemiş oldu. Bununla beraber, kripto şirketleri genel hizmetlerinin reklamını açık kanallarda hayata geçirmeye devam edebilecek.

SEC ek olarak, işletmecilerin reklam hizmetleriyle ilgilenmesi icap ettiğini söylemiş oldu. Son olarak, SEC, çoğu zaman müşterileri aracılık hizmetlerine yönlendiren komisyoncu acentelerinin (IBA’lar) tanıtılmasıyla ilgili belirtilmemiş bir hükmü iptal edeceğini belirtti.

Yeni kurallar 1 Eylül’de yürürlüğe girdi. Değişiklikten ilkin gösterilen tüm ilanların 30 gün içinde revize edilmesi emredildi.

Bu, Tayland’da SEC tarafınca getirilen ilk geniş kapsamlı düzenleme değil. Bu senenin başlarında, bir ödeme aracı olarak kripto para birimini etkin bir halde yasakladı.

Tayland’ın SEC ek olarak 30 Ağustos’ta içeriden öğrenenlerin ticareti sebebiyle kripto borsası Bitkub’a karşı yaptırım eylemleri ve 234.000 dolar para cezası deklare etti.

Bununla beraber, SEC’in katı politikaları, kripto şirketlerine onay vermesini engellemedi. Düzenleyici, bu Ağustos ayında dört yeni kripto para borsasına lisans verdi.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir