Thai SEC, Zipmex kullanıcıları için dijital yardım hattını başlattı

Tayland kripto para borsası Zipmex’in geçen hafta para çekme işlemlerini durdurmasının arkasından, mahalli finansal düzenleyiciler yatırımcıların potansiyel kayıplarını araştırmak için devreye giriyor.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırımcılardan Zipmex’teki sorunlardan iyi mi etkilendiklerine dair lüzumlu tüm detayları toplamak için harekete geçiyor.

Düzenleyici, 25 Temmuz’da resmi olarak Zipmex müşterilerinin Thai SEC’nin resmi internet sayfasındaki çevrimiçi bir forum vasıtasıyla data gönderebileceğini duyurdu.

Düzenleyici, kripto borsasının Çarşamba günü Tayland bahtı ve dijital varlıkların geri çekilmesini geçici olarak askıya almasının arkasından SEC’in Zipmex’ten etkilenen insanlardan bir takım yakınma aldığını söylemiş oldu.

“Geçmişte SEC, şirketten talep eden bir mektup yayınladı. [Zipmex] müşterilerle temasa geçmek ve şikayetleri ele almak için etkin bir sistem sağlamanın yanı sıra müşterilerin çıkarlarının korunmasını da dikkate almak” denildi.

Zipmex, Upbit, Bitkub ve ötekiler benzer biçimde platformların yanı sıra Tayland hükümeti tarafınca resmi olarak düzenlenen en büyük kripto para borsalarından biridir. Zipmex borsası, “uçucu piyasa koşulları” da dahil olmak suretiyle firmanın kontrolü haricinde olan bir “koşullar kombinasyonunu” öne sürerek geçen hafta para çekme işlemlerini ansızın durdurdu.

İlgili: CoinFLEX, kullanıcıları %10 ile sınırlayarak para çekme işlemlerine devam ediyor

Para çekmenin duraklaması, Bitcoin’in (BTC) 24.000 doların üstünde birkaç haftanın en yüksek seviyelerine ulaşmasıyla geldi. Zipmex, para çekme işlemlerini dönem dışı bıraktıktan iki gün sonrasında tecim cüzdanından para çekme işlemlerini tekrardan başlatarak platformdaki bazı işlemleri kısmen tekrardan başlattı. Şirket, “Z Cüzdanından aktarma, para yatırma ve tecim, bir sonraki duyuruya kadar dönem dışı bırakılmaya devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir