Tecim Platformu, Kripto Gerileme Piyasasını Rolex ve Patek Saatleriyle Sel Altına Aldı – Bitcoin Haberleri

Önde gelen bir tecim platformuna nazaran, kripto alanındaki son olarak sorunların, ikinci el lüks saat arzının artmasına niçin olduğu iddia ediliyor. Şirket, bunun sonucunda Rolex ve Patek şeklinde büyük markaların rağbet gören modellerinin fiyatlarının düştüğünü deklare etti.

Kripto Çöküşünden Sonrasında Artan Arz, Rolex şeklinde İsviçreli Markaların En İyi Saatlerinin Tekrardan Satış Fiyatlarına Zarar Verdi

Kripto varlıklarının değerlemelerindeki son düşüş, yüz binlerce saati listeleyen bir Alman çevrimiçi platformu olan Rolex, Patek Philippe ve benzerlerinden lüks saatlerin fiyatlarını direkt etkiledi.

Karlsruhe merkezli Chrono24, Bloomberg tarafınca aktarılan bir açıklamada, Rolex Daytona yada Patek Nautilus 5711A şeklinde ödüllü saatlerin arzının “artık oldukca daha büyük” bulunduğunu söylemiş oldu. Kripto çöküşü, ikinci el pazarında en oldukca istenen modellerin arzını kolaylaştırıyor, detaylı bir şekilde deklare etti.

Raporda, en oldukca aranan saatlerin fiyatlarının düşmesinin ikinci el lüks saat pazarının yavaşlamaya başladığının bir göstergesi olduğu belirtiliyor. Bu, daha ilkin yükselen kripto oranlarından sonrasında, yeni bir lüks alıcı sınıfının doğmasına ve en iyi markaların modellerinin fiyatlarında benzeri görülmemiş bir artışa yol açtı.

Bu tüketiciler artık geri çekilmekte ve en oldukca aranan saatlerin tutarları öteki benzer ürünlere nazaran daha da yakınlaşmaktadır. Chrono24 Co-CEO’su Tim Stracke, trendin pazarın konsolidasyonunu temsil ettiğini belirtti.

Ayrıca, yetkili, bayilerin ve hususi satıcıların alıcı bulmuş olduğu sitedeki işlem hacimlerinin 2022’nin ilk yarısında %50’den fazla arttığını deklare etti. Ve bir Patek Philippe Nautilus 5711A ilk çeyrekte 240.000 $’dan 190.000 $’a satılırken, Cartier ve Breitling’den birçok modelin tutarları arttı.

Alman şirket, Omega’nın Speedmaster koleksiyonunda yer edinen ve Swatch ile yapmış olduğu işbirliğinin bir ürünü olarak sunmuş olduğu nerede ise tüm modellere yönelik talebin de arttığına dikkat çekti. Chrono24 ek olarak platformundaki genel satışların senenin ikinci yarısında artmasını bekliyor.

Kripto para birimleri ve lüks saatlerin aslına bakarsanız beraber bir geçmişi var. Mayıs ayında İsviçreli saat üreticisi TAG Heuer, Bitpay ile entegrasyon kanalıyla ABD’deki müşterileri için çevrimiçi kripto ödemelerini tanıttığını söylemiş oldu. Bu ay, İsviçre’den bir başka lüks saat üreticisi Franck Muller, sınırı olan sayıda üretilen hususi bir Binance NFT koleksiyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Bu hikayedeki etiketler

Chrono24, Crypto, kripto değerlemeleri, Cryptocurrencies, Cryptocurrency, Patek, Fiyatlar, rolex, satış, ikinci el piyasası, İsviçre, İsviçre, saatler, Değerlemeler, izle, saatler

Lüks saat markalarının en iyi modellerinin tekrardan satış fiyatlarının yükselen kripto değerlemeleriyle tekrardan artmasını bekliyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Andersphoto

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir