Ticketmaster, Flow’da NFT Yayınlayacak

Mühim Çıkarımlar

Ticketmaster, altı aylık sessiz bir pilot programın peşinden bugün NFT programını halka deklare etti. Şirket, Dapper Labs tarafınca geliştirilen NFT merkezli bir blok zinciri olan Flow’da NFT’ler yayınlayacak. Ticketmaster, bu sürem belirli 100 NFL maçı için bilet sahiplerine NFT yayınlamayı planlıyor.

Bu makaleyi paylaş

Önde gelen biletleme hizmeti Ticketmaster artık Flow blok zinciri vasıtasıyla canlı etkinlikler için NFT’ler yayınlayacak.

Ticketmaster NFT’leri

Bilet endüstrisi devi Ticketmaster, altı aylık sessiz bir pilot programın peşinden NFT alanına resmen girdi.

Ticketmaster kullanan etkinlik organizatörleri artık canlı etkinliklerden ilkin, esnasında yada sonrasında NFT’ler yayınlayabilecek. Basın açıklamasına nazaran, Ticketmaster’ın amacı “fanatik yolculuğu süresince benzersiz entegrasyonların kilidini açmaktır.”

Ticketmaster, ilk olarak 2021’de NFL bilet sahiplerine sanal bilet koçanı NFT’lerini yayınlamak için Polygon ile ortaklık kurmuştu. Sadece bu yıl şirket, Flow blok zincirini benimsemeyi seçti; Super Bowl LVI biletleri sahiplerine verilen 70.000’den fazla NFT koleksiyonuyla bu ortaklığı denedi.

Ortaklık, NFT’leri 100 seçkin oyunun katılımcılarına yayınlama planları ile bu NFL sezonuna kadar uzanacak. Bazı NFT’lerin meşhur toplantıları yada sadakat ödülleri şeklinde çeşitli avantajlarla gelmesi beklenirken, ötekiler bir tek dijital koleksiyonlar olacaktır.

Ticketmaster, son altı ayda NFT işlevselliğini sessiz bir şekilde devreye soktu ve bildirildiğine nazaran bu zamanda beş milyondan fazla NFT bastı. Pilot programdaki kişiler ve organizatörler içinde Apollo Tiyatrosu, rock grubu The Black Crowes ve şarkıcı-söz yazarı Gavin DeGraw yer aldı.

Biletlemenin Geleceği?

Flow, spor ve spor temalı hatıra eşyalarına verdiği önemle NFT pazarında mühim başarılar elde eden Andreessen Horowitz destekli Dapper Labs tarafınca inşa edilen bir blok zinciridir. Dapper Labs’ın projeleri içinde NBA Top Shots, NFL All Day ve UFC Strike içeriyor.

Flow jetonu, ortaklık haberlerinde %7,5 arttı. Ticketmaster, dünyanın en büyük biletleme hizmetlerinden biridir ve Amerikan spor pazarlarının büyük bir kısmına hakimdir; birçok ortağı içinde Ulusal Futbol Ligi (NFL), Ulusal Basketbol Birliği (NBA), Ulusal Hokey Ligi (NHL), ABD Birleşik Devletleri Tenis Birliği ve Dünya Güreş Eğlencesi (WWE) bulunmaktadır. Blok zincirlerin yeni bir bilet endüstrisinin bel kemiğini oluşturacağı onlarca kere söylense de, Ticketmaster şimdiye kadar satın alınan en büyük sanayi oyuncusu.

Dapper Labs, Amerikan spor ligleriyle olan marka ilişkisinden daha çok yararlanmak için rahat bir konumda görünüyor. Popülaritesi ABD ile sınırı olan olsa da, NFL, 2019’daki pandemi öncesi yüksekliğinde senelik 15 milyar dolardan fazla gelir elde eden Amerikalı seyirciler için devasa bir eğlence markasıdır. NFL, genel bir operasyon olarak toplu olarak ortalama 132 milyar dolar değerindedir. .

Son olarak, bu hareket, hem NFL hem de Ticketmaster for Web3 teknolojilerinin artan ilgisine işaret ediyor şeklinde görünüyor; Mesela, bu senenin başlarında, meşhur NFT meraklısı Snoop Dogg’u ana başlık olarak gösteren Super Bowl LVI İlk Yarı Gösterisi, Oculus kullanıcıları için Metaverse seçimi sanal gerçeklik katılım seçeneklerini içeriyordu. Bu, Flow ve Ticketmaster ile olan yeni ortaklığıyla alındığında, minimum bir büyük spor liginin Web3’e yöneldiğini ve daha da uzakta olmadığını gösteriyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı MATIC’e, bazı NFT’lere ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyanda bulunmaz yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir