Ticketmaster, kurumsal NFT’lerin biletlemenin ötesinde üretimini araştırıyor

ABD’nın en büyük biletleme şirketi Ticketmaster tarafınca gösterilen yeni bir iş ilanı, ana akımın, değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) kullanarak yeni gelir akışlarını keşfetmeye yönelik ilgisini ortaya koyuyor.

Son iki yılda sanatçılar, müzisyenler ve spor endüstrisi, değişen teknolojinin kuvvetli bir fanatik etkileşim aracı olarak amacına hizmet etmesi sebebiyle NFT ekosisteminin ilgi odağı haline gelmesine destek oldu. Buna karşılık, genel halkın bir çok, ikincil pazarlarda koleksiyon ürünleri satarak kâr elde etmek için yutturmaca trenine bindi.

NFT yutturmaca 2022’nin ortalarında yavaşlarken, girişimciler ve firmalar koleksiyonların ötesinde yeni kullanım alanları arıyorlar. Büyük 4 muhasebe şirketi Deloitte tarafınca Mayıs 2022’de yürütülen bir araştırma, kripto ekosisteminin spor endüstrisi için daha yeni pazarlar açmak için kullanılmayan potansiyelini altını çizdi:

“Sezonluk biletlerin ve süitlerin kısmi mülkiyetini ve biletlerin tekrardan satış sürecinin tekrardan buluş edildiğini görebiliriz.”

Bunun peşinden, Ticketmaster’ın NFT biletleme araçlarının bir ürün müdürü için son iş ilanı, firmanın NFT tabanlı kurumsal ürünleri “spor ve müzik dahil tüm içerik kategorilerinde” kullanıma sunma niyetini ortaya koyuyor. Rol hem de NFT işinin gelecekteki gereksinimlerini karşılayan yeni çıkan ürünler ve özellikler geliştirmeyi de gerektiriyor.

Bir NFT biletleme ürün yöneticisi için Ticketmaster’ın iş ilanı. Kaynak: LinkedIn

New York merkezli yeni rolüyle Ticketmaster, kısa sürede başlatılan NFT pazarını tamamlarken NFT’lerin üretilmesini desteklemeyi amaçlıyor.

İlgili: Binance, UEFA Ligi fiyaskosundan sonrasında NFT biletlerine atladı

Benzer şekilde, kripto borsası Binance, 2022-2023 sezonu için futbol kulübü Società Sportiva Lazio ile ortaklaşa NFT biletleme işine kısa süre ilkin adım attı.

Cointelegraph’a gönderilen duyuruda Binance, NFT biletlerinin düzmece biletleri ve scalping sorunlarını çözebileceğini altını çizdi. Binance, etkinliklere erişim sağlamanın yanı sıra mağaza ve maç indirimleri ve kişiselleştirilmiş deneyimler de dahil olmak suretiyle çeşitli kullanım durumlarında NFT tabanlı biletleri kullanmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir