Ticketmaster, NFT Biletleri için Dapper Labs’ın Flow Blockchain’ini Seçti

Etkinlik biletleme devi Ticketmaster bugün, belirli etkinlikler için NFT’ler olarak bilet basımı için Dapper Labs’ın Flow blok zincirini benimseyeceğini duyurdu.

NFT’ler – sahipliği ifade eden benzersiz blok zinciri belirteçleri – ilk olarak eğitim edilebilir dijital hatıra olarak işlev görecek, hem de paylaşılabilir bir “katılım kanıtı” olarak da işlev görecektir.

Son altı ayda, Dapper Labs ve Ticketmaster sükunet içinde bir NFT pilot programı başlattı. İçinde Ticketmaster, bu yıl Super Bowl LVI benzer biçimde belirli etkinliklerin katılımcılarına hatıra olarak otomatikman bilet NFT’leri yayınladı.

Dapper’a bakılırsa, pilot programda altı aylık bir süre içinde beş milyondan fazla Flow NFT basıldı.

Maher, ortaklığın bir sonucu olarak, Ticketmaster’ın sitesine bir cüzdan ve pazar yeri özelliği eklediğini ve sahiplerinin ortaklık sonucunda aldıkları NFT’leri burada görüntüleyip takas edebileceklerini söylemiş oldu.

Dapper en yaygın olarak, CryptoSlam verilerine bakılırsa 21 milyonun üstünde işlem ve 1 milyar dolarlık toplam işlem hacmi gören NBA Top Shot NFT’leri ile tanınır. Sadece Web3 şirketi yalnız spor NFT’leri ile tanınmak istemiyor.

Dapper Labs’in ortaklıklardan görevli kıdemli başkan yardımcısı Mickey Maher, bir röportajda Decrypt’e “Akış daima kitlesel pazarı desteklemek için inşa edilmiştir” dedi.

Bununla beraber, Dapper sporla ilgili birçok NFT yayınlamaya devam edecek. Hususi olsa da, Ticketmaster ile olan ortaklığı her şeyi kapsamaz—Ticketmaster, NFL sezonunda yalnızca 100 maç benzer biçimde belirli etkinlikler için NFT biletleri yayınlayacaktır.

Tüm biletlerin NFT olması gerektiğine inanıp inanmadığı sorulduğunda Maher, güvenilir değildi.

“Veriler eninde sonunda şunu gösterecek, kullanıcı davranışı eninde sonunda bunu gösterecek. Hemen hemen bu mevzuda kuvvetli bir duruşum yok” dedi.

Maher, “Bence dünyanın gittiği yer orası olduğu iddiasında bulunulabilir, sadece bu ortaklıkların ve aktivasyonların bazılarının iyi mi gerçekleştiğini ve blok zincirinde biletlemenin yönünü belirleyeceğini düşünmek isterim” dedi.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir