Tiffany & Co., pop başına 30 ETH fiyatla yeni NFT koleksiyonunu piyasaya sürecek, topluluk görüşü bölündü

Lüks mücevher şirketi Tiffany & Co. 31 Temmuz’da NFTiff adlı yeni bir NFT projesinin Ağustos ayında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Koleksiyon, doğrulanmış CryptoPunk NFT’lerinin türevleri olarak oluşturulan 250 benzersiz NFT’den oluşacak ve her biri kıymetli taşlar ve elmaslarla süslenmiş gerçek dünya 18 ayar altın kolye ile ilişkilendirilecek.

NFT’leri bir sonraki seviyeye taşıyoruz. CryptoPunks sahiplerine hususi olan NFTiff, NFT’nizi Tiffany & Co. zanaatkarı tarafınca el yapımı ısmarlama bir kolye ucuna dönüştürür. Ek olarak kolyenin ek bir NFT versiyonunu da alacaksınız. Daha çok data edinin: https://t.co/FJwCAxw8TN #NFTiff #TiffanyAndCo pic.twitter.com/pyKlWejHv4

— Tiffany & Co. (@TiffanyAndCo) 31 Temmuz 2022

Kolyeler, 5 Ağustos’tan itibaren satışa sunulacak ve teslimatın “2023’ün başlarında” yapılması planlanıyor. [and] imza Tiffany & Co. ambalajı.”

Haberin alımı tamamen destekleyici olmadı ve birçok kullanıcı hareketi bir ‘piyasa zirvesi’ sinyaline benzer bir halde tanımladı. Son 24 saat içinde Twitter’da “Tiffany”den 88.000’den fazla bahsedildi ve ABD’de trend oldu

idk kardeşler

hakkaten altta bulunduğunu düşündüm

ve sonrasında Tiffany geldi ve bizlere elmas yüzüklerinin çoğunun maliyetinden daha çok bir NFT satmaya çalıştı.

— 2070 (@Punk_2070) 31 Temmuz 2022

Birkaç NFT ve metaverse projesinin kurucusu olan Satvik Sethi, firmanın blockchain teknolojisi için daha iyi bir kullanım bulabileceğini iddia etmiş olduğu için Tiffany’nin NFT’sini “kurumsal nakit kapma” olarak nitelendirdi.

Sethi, Tiffany’nin basitçe türev bir NFT satmak yerine “ürünleri doğrulamak” için blok zincirini tedarik zincirine entegre etme potansiyeline atıfta bulunmuş oldu.

Tiffany & Co., NFT’leri/Blockchain’i kullanmak isteseydi, ürünleri doğrulamak için teknolojiyi tedarik zincirlerine entegre edebilirdi, fizyolojik alıcılar için NFT kapılı fizyolojik deneyimler satabilirdi, dijital bir topluluk başlatabilirdi, vb.

Bu kurumsal bir nakit kapma.

— Satvik Sethi (@sxtvik) 31 Temmuz 2022

Bununla beraber, NFT toplayıcı 260.eth, duyurunun Ethereum için yükseliş bulunduğunu öne sürerek “bunun için ödeme bile yapamayacağınız türden bir PR” bulunduğunu savundu.

260.eth ek olarak Tiffany’nin müşterilerini “toplumun kim bilir en varlıklı alt kesimi” ve dolayısıyla NFT endüstrisi için doğru hedef kitle olarak tanımladı.

Tiffany, 13 milyon takip edeni ile kim bilir toplumun en varlıklı alt kesimine “eth” kelimesiyle NFT’leri hakkında bir paylaşımda bulunmuş oldu.

Ve siz salaklar burada buna kızıyorsunuz LOL bu, $ETH ve NFT’leri ppls zihninde lüks mallar olarak doğru bir halde konumlandırarak, ödeyemeyeceğiniz türden bir PR pic.twitter.com/J6KbpLlaKt

— daniel (260.eth) (@danielgothits) 31 Temmuz 2022

Bir NFT sanatçısı olan SarahScript, iyimserliğinin sebebi olarak Tiffany’nin köklü marka varlığını öne sürerek bu hareketin “oldukça çılgınca” olduğuna inanıyor.

Tiffany, nft alanına giren ortalama 200 senelik bir marka, bana sorarsanız oldukça deli bir rad.

— SarahScript (@sarah_script) 31 Temmuz 2022

Sanatçı Will Nichols, negatif duygularla aynı derecede karıştı ve Tiffany’nin uzun süredir devam eden mirası sebebiyle “istediklerini ücretlendirebileceğini” iddia etti.

İnsanlar niçin 30. için bir nft satan Tiffany’ye takılıp kalıyor?

180 yılı aşkın süredir mevcud eski bir lüks marka, istedikleri her şeyi şarj edebiliyorlar.

Fiyatını beğenmiyorsanız almayın lol.

— WillNichols.eth (@nevermindwill) 31 Temmuz 2022

Ağustos ayındaki NFT lansmanı, akıllı sözleşme incelenerek izlenebilir.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir