Tinder Owner Ghosts Metaverse ve Uygulama İçi Para Birimleri

Küresel çapta popüler flört uygulaması Tinder’ın ana şirketi Match Group, meta veri tabanı ve dijital belirteç sektörlerinden ana para yatırımını ve yenilikçi odağı geçici olarak geri çekme sonucu aldı.

Match Group’un yeni atanan CEO’su Bernard Kim, hissedarlara halka açık olarak gösterilen ikinci çeyrek mektubunda, “metaverse flört deneyiminin” “gelecek nesil kullanıcıları soruşturma” potansiyeline haiz bulunduğunu kabul etti, sadece bunun sebepleri olarak kullanılabilirliği ve benimsenme oranı mevzusundaki belirsizlikleri gösterdi. şu anda yansıtmak için geri çekiliyoruz.

Match Group, 2021’de Seul merkezli video ve AR start-up Hyperconnect’i 1,7 milyar dolara satın almıştı, sadece Kim’in hissedarlara yazdığı mektubuna bakılırsa, şirkete “bu zamanda metaverse’e fazlaca fazla yatırım yapmama” talimatı verdi.

Tinder Coins’de sola kaydırma

Benzer şekilde hayal kırıklığı yaratan bir alınyazısı, Tinder’ın dijital para birimi girişimi Tinder Coins ile karşılaştı. Abonelikler, süper beğeniler ve güçlendirme işlevleri benzer biçimde satın almaların gelir rakamlarını artırabilecek bir uygulama içi para birimi olarak hizmet etmek suretiyle tasarlanan varlık, Avustralya’da pilot olarak kontrol edildi ve dünya genelinde 3. Çeyrek lansmanı için ayarlandı, sadece şimdi rafa kaldırıldı.

Kim’in mektubu, “Tinder Coins testinden elde edilmiş karışık sonuçların” arkasından Match Group’un “geri adım atmaya ve Tinder’ın gelirine daha etkin bir halde katkıda bulunabilmesi için bu girişimi tekrardan incelemeye” karar verdiğini belirtti.

Diğerlerinin yanı sıra Hinge ve Plenty of Fish benzer biçimde flört markalarının da sahibi olan Texas merkezli Match Group, “Tinder’ın bir sonraki gelişme ayağı için gerçek bir itici güç olmalarını sağlamak ve bizlere destek olmak için sanal ürünler hakkında daha çok düşünmeye gerekseme duyduğunu” kabul etti. platformdaki kullanılmayan kuvvetli kullanıcılar.”

Decrypt, daha çok informasyon için Match Group’a ulaştı, sadece firmanın şu anda daha çok yorum halletmeye istekli olmadığı söylendi.

Tinder CEO departmanları

Haber, Tinder CEO’su Renate Nyborg’un görevde bir yıldan kısa bir süre sonrasında ve şirkette bir tek iki yıl sonrasında yakında ayrılacağının yanı sıra geldi. Hissedarlara, ekip içinden dört yöneticinin, kalıcı bir yedek bulunana kadar Match Group CEO’su Bernard Kim’in yönetimi altındaki operasyonu denetleyeceği mevzusunda güvence verildi.

Kazanç mektubundaki sayısal finansallar, Match Group’un toplam gelirinin 2022’nin ikinci çeyreğinde senelik bazda %12 artarak 795 milyon dolara çıktığını ortaya koydu. Buna karşın, şirket 10 milyon dolarlık bir işletme ziyanı yapmış oldu ve senenin geri kalanında karlarının azalmasını bekliyor.

Tinder’a ulaşınca, Kim, CEO değişikliğinin ve yeni ortaya çıkan dijital teknolojilerden dönmenin sonucunda “gelişmiş ürün yürütme ve hız, para kazanma kazanımları ve gelişmiş kullanıcı büyümesi” sağlayacağına dair iyimserliğini paylaştı.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir