Token Destekli Ethereum Ölçeklendirme Çözümü İyimserliği %20 Arttı

CoinMarketCap verilerine gore Optimism (OP) tokeninin fiyatı Perşembe sabahı tek bir haftada %80’den fazla artarak 2,22$’a ulaştı.

OP’nin basına gore 1,99 dolara geri dönmesine karşın, token son 24 saat içinde hala %20,27 benzer biçimde etkisinde bırakan bir artış göstererek kripto piyasasının geri kalanından oldukca daha iyi performans gösteriyor.

Optimism’in son fiyat hareketi, Ethereum’un işlemlerini hızlandırmak ve maliyetlerini azaltmak için toplamalar olarak malum bir teknolojiyi kullanan Ethereum katman-2 ölçekleme protokolünü çevreleyen bir takım gelişmeyi takip ediyor.

Bu haftanın başlarında, Optimism protokolünün arkasındaki şirket olan OP Labs, planlanan Bedrock yükseltmesinin 2022’nin 4. çeyreği kadar erken bir tarihte gelmek suretiyle bulunduğunu ve “bu, toplama oyununu sonsuza dek değiştireceğini” deklare etti.

Optimism Bedrock oldukca yakında™️ geliyor ve ulaştığında toplama oyununu sonsuza dek değiştirecek.

Gelecek yıllarda protokolün temelini oluşturacak ve toplama mimarisi için bir model olarak hizmet edecek.

İyi bir sebepten dolayı Bedrock olarak adlandırıldı. 🪨https://t.co/NNAVdseULA

— İyimserlik (✨🔴_🔴✨) (@optimismFND) 2 Ağustos 2022

Bedrock yükseltmesi ilk olarak bu yıl Mayıs ayında duyuruldu ve “şimdiye kadar mevcud en ucuz, en süratli ve en gelişmiş toplama mimarisi” olarak tanımlanıyor.

Katman 1’den katman 2’ye biriktirme süresinde dört kat azalma vaat ediyor – eğer gerçekleştirilirse oldukça mühim bir başarı, mevcut İyimser tasarımın bir anlaşmanın geçerliliği dahilinde ihtilaf süresini çözmesi yedi güne kadar sürebilir. işlem itiraz edilebilir.

Ardışık düzendeki öteki iyileştirmeler içinde, düğümlerin 50 kat daha süratli eşitlenmesine izin verecek optimize edilmiş kod, katman 1’e veri gönderme maliyetinde %20’lik bir azalma ve ortalama %20’lik bir azalmanın yanı sıra rakip mimari de dahil olmak suretiyle birkaç alternatif kanıtlama sistemi desteği yer ediniyor. ZK-toplamaları denir.

İyimserlik için plakada başka neler var?

Geçen hafta OP Labs, zincir içi faaliyetlerle ilgili otomasyon sorunlarını ele almayı amaçlayan “Ethereum’da mahalli, itimatı en aza indirilmiş koşullu işlem mekanizması” olan Drippie işlem sistemini de tanıttı.

OP Labs’e gore, “Drippie temelde, çeşitli tetikleyicileri (‘Kelvin bir tweet gönderdi’) eylemlerle (‘bana tweet’i e-postayla gönder’) birleştirebilen programlanabilir bir Web2 hizmeti olan If This Then That’in (IFTTT) Ethereum’a özgü bir sürümüdür. “

Başka bir deyişle, sistem, belirli koşullar yerine getirildiğinde kullananların işlem yapmasına izin vererek blok zincirinin verimliliğini artırır.

İyimserlik zincirleme pek oldukca şey yapar. Tüm bu etkileşimleri güvenli bir halde yönetmek birazcık baş ağrısı olabilir.

Bu yüzden, itimatı en aza indirilmiş Ethereum’a özgü koşullu işlem sistemi olan Drippie’yi kurduk.

— OP Labs (@OPLabsPBC) 25 Temmuz 2022

İşin DeFi tarafında, ZeroDAO’daki ekip, gelecekte potansiyel olarak gelecek olan köprülü varlıkların ekosistemini büyütmenin daha çok yolu ile Optimism üstünde renBTC köprüsüne mahalli bir BTC başlattığından, Optimism ağı geçen hafta ek Bitcoin desteği aldı.

Geçen hafta, hem yeni hem de deneyimli kullananların adım adım bir eğitimden geçmesine ve görevi tamamladıktan sonrasında Optimistic Explorer koleksiyonundan parasız bir NFT basmasına olanak tanıyan yeni bir Optimism işe alım akışının lansmanı yapılmış oldu.

mesuliyet reddi

Yazar tarafınca anlatılan görüşler ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım yada öteki tavsiye durumunda değildir.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir