Tokyo Üniversitesi Metaverse’de kurslar sunacak

Todai olarak da malum Tokyo Üniversitesi, bu yıl içinde Metaverse’de yer alacak bir takım emek verme programı sunmaya hazırlanıyor.

Mahalli haber deposu The Asahi Shimbun’un 23 Temmuz tarihindeki haberine bakılırsa, kurslar liseden erişkin öğrencilere kadar iş gücündeki öğrencilere sunulacak.

Gösterim, Metaverse emek verme programlarının aşama sunan kendi hususi fakültesi vasıtasıyla verilmeyeceğini, bunun yerine Todai’nin Mühendislik fakültesi ve mühendislikle ilgili lisansüstü okullar altında çalışacağını belirtti. Kursları tamamlayan öğrenciler sertifika alacaklardır.

Todai’nin projesi, “dijital dönüşüm” ve “ileri teknolojiler” üstünde çalışan nitelikli personel eksikliğini gidermek için başlatıldı.

Üniversite yetkilileri ek olarak Metaverse’de çalışmanın “yaş, cinsiyet, toplumsal durum ve ikamet alanı ne olursa olsun her insanın mühendislik ve bilişim bilimi hakkında informasyon edinebileceği” bir durum yaratacağını da altını çizdi.

Kripto ve NFT’lerden hususi olarak bahsedilmedi, sadece sektörün çoğu zaman Metaverse ile ilişkili olduğu ve bir takım popüler Metaverse markasına haiz olduğu göz önüne alındığında, blok zinciri tabanlı platformlardan bazılarının bahsedilmesi muhtemeldir.

Ortaokul ve lise öğrencileri için, mühendislik, bilim ve öteki ilgili alanlarda iş bulmak için potansiyel yol haritaları hakkında informasyon edinmenin yanı sıra alana giriş durumunda bir görünüm alacaklar. İçeriği çevrimiçi ve karşı karşıya derslerin bir karışımı olarak alacaklar.

Üniversite öğrencilerine ve halihazırda iş gücünde olanlara suni zeka (AI), yeni nesil kontakt teknolojisi ve girişimcilik eğitimine odaklanan ilgili çevrimiçi kurslar vasıtasıyla tekrardan beceri/beceri geliştirme fırsatları sunulacak.

Ek olarak, mühendislikte hanım temsilinin eksikliği bir mesele olarak tanımlandığından, programları incelemek için daha çok hanımı çekmek için bir baskı olacaktır.

Japon Metaverse

Mahalli vatandaşlar teknoloji için garip kullanım örnekleri bulduklarından, son aylarda Japonya’da Metaverse’in bazı dikkate kıymet uygulamaları olmuştur.

25 Temmuz’da Japan Today, Fukuoka’dan JACFA adlı bir destek grubunun SecondLife Metaverse platformunda sanal bir destek odası başlattığını bildirdi. Grup, bilhassa evlerini terk etmeyi reddeden münzevi insanoğlu olan Hikkikomori’yi tekrardan topluma kazandırmak için çalışıyor.

İlgili: Japonya’nın kripto öz-denetim ‘deneyi’ çalışmıyor

Mesele, Japonya’da büyük bir toplumsal mesele olarak vurgulandı ve düşünce, Hikkikomori’nin karşı karşıya olmanın baskısı olmadan ilk yardım almasını sağlamak.

Nisan ayında Niigata’daki NSG College League’e bağlı toplam 29 tecim okulundan (güzellik, spor, teknoloji, misafirperverlik vb.) 3.800 öğrencinin 2022 mezuniyet törenini Metaverse’de düzenlemiş olduğu bildirildi. Etkinlik, her insanın COVID-19’a yakalanma riskiyle karşı karşıya kalmadan kolayca katılabilmesi için sanal olarak düzenlendi.

「何やってんの?」
「みんなで卒業式をやることにした」

え?すげえ。
小学生が集まって自分たちで卒業式を始めた。 pic.twitter.com/qqk2XnmK6g

— 柏原周平 (@backyennew) 14 Mart 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir