Tongtong Bee of Panony’ye 6 Sual – Cointelegraph Magazine

Blockchain ve kripto para sektöründeki yaratıcılardan sektör hakkında düşüncelerini soruyoruz… ve onları tetikte tutmak için birkaç rastgele zinger atıyoruz!

Bu hafta, bizim 6 Sual Panony’nin kurucu ortağı olan Tongtong Bee, blok zinciri ve Web3 işi için bir inkübatör, yatırımcı ve danışman.

Ben Panony’nin kurucu ortağı ve PANews’in kurucusu ve genel gösterim yönetmeni Tongtong Bee. Ustalaşmış yolculuğuma China News Service, Jiemian ve Cailian Media Group dahil olmak suretiyle Çin’in geleneksel haber kurumlarında gazeteci olarak başladım. 2015’ten beri Çin’de bu sektörlere odaklanan birkaç gazeteciden biri olarak blockchain ve fintech haberlerini takip ediyorum.

Ekonomik mevzulara ve gelişen teknolojilere odaklanmam, 2018’de “Two Sessions” (NPC ve CPPCC) hakkında rapor vermek suretiyle seçilmeme niçin oldu. Ve işte o yıl iş ortağım Alyssa ve ben PANews’i başlattık. Ayda averaj 5 milyondan fazla sayfa görüntüleme ile 20.000’den fazla yazı yayınladık, Forbes, Caixin, CCN dahil olmak suretiyle kripto ve blok zinciri gazeteciliğinde sıkça alıntılanan bir kaynak haline geldik ve Tencent News’in resmi haber kaynağıyız.

1 — Piyasa değerine bakılırsa kriptodaki en iyi 100 projeye bakıldığında, hangileri sizin için öne çıkıyor – ve niçin?

Bitcoin demek zorundayım. Ekonomik araştırmalara meraklı bir gazeteci olarak, konseptini ilk kez öğrendiğimde fazlaca etkilendim.

Bitcoin, parayı daha güvenli hale getirmede mühim bir adım ve birçok finansal kabahat türüne karşı mühim bir caydırıcı olmak suretiyle tasarlanmıştır. Merkezi yetkisi olmayan kullanıcıları tarafınca yönlendirilen ilk merkezi olmayan eşler arası ödeme ağıdır. Bitcoin şimdi dünyayı değiştirdi ve birçok ülkede finansal sistemlerde devrim yaratmaya devam edecek. Mevcut ve sınırsız gelecekteki tüm kullanımlarında yaratıcı netice olarak kalır.

2 — Şimdiye kadar gördüğünüz blok zinciri için en yenilikçi kullanım örneği nedir? Başarıya ulaşmış olma olasılığı en yüksek olan bu olmayabilir!

Panony ve PANews’in bir parçası olarak, dünya genelinde yüzlerce parlak, yenilikçi projeyle tanışmaktan ve onlarla çalışmaktan daima coşku duyuyoruz. Mesela, merkezi olmayan bir bulut data işlem platformu olan Cudos’ta ne yaptıklarını kişisel olarak merak ediyorum. Bulutun pahalı ve merkezi bulunduğunu biliyoruz. Ek olarak, dönemin %50’sine varan bir oranda donanım etkin değil yada kapalıdır, bu da işletmeler için düşük yatırım getirisi ve çok önemli bir karbon ayak izi ile sonuçlanır. Bu yüzden, mevcut gelişme yörüngesi gezegen için sürdürülemez.

Cudos ağı, blok zinciri desteği içeren bulut tabanlı dağıtılmış data işlem yaklaşımını kullanarak, kuruluşların, donanımlarının maliyetini dengelemek (ve potansiyel olarak kâr etmek) için merkezi hiper ölçekli bulut platformlarından ve donanım sahiplerinden 10 kat daha çok tutum etmelerini sağlar. hesaplama güçlerini ağa kiralamak.

Blockchain endüstrisi coşkulu olabilir. Beraber daha iyi bir gelecek inşa eden birçok yeteneğin olmasına sevindim.

3 — Yerelleşme sizin için ne anlama geliyor ve niçin mühim?

iyi sual. Merkezi olmayan web, netin durdurulamaz geleceğidir.

Web’in Web2 olarak da malum şu anki sürümünde, insanoğlu çevrimiçi olanları denetim eden büyük şirketlerin neticelerini görmezden gelemezler: kişisel verilerin iznimiz olmadan izlenmesi ve satılması, içeriklerimizin güç kaybı, reklamların egemenliği altına alınması… Web’in bir çok merkezidir. Uygulamaları iyi mi tasarladığımızı ve sıfırdan etkileşime girdiğimizi büyük seviyede tekrardan tasarlamayı amaçlayan Web3, bu sorunların çoğunu çözecektir. Web2 ve Web3 içinde birkaç temel fark vardır, sadece merkeziyetçilikten uzaklaşma esastır.

Ethereum ağı şu anda binlerce merkezi olmayan uygulamaya erişimi olan en büyük merkezi olmayan ağdır. Dijital mülkiyete odaklanıldığında, içerik oluşturucuların kazanç potansiyeli ve yatırım yapmanın yeni yollarının icatları arttı. Ve merkezi olmayan bir ağda, bireyler verilerini denetim edebilir, bir mega şirket yada başka biri değil.

4 — Favori spor takımlarınızı listeleyin ve onları izlerken en unutulmaz anı seçin. Bir spor hayranı değilseniz, birkaç film ve bir an seçin!

Kendim de bir kış oyunu tutkunu olarak Pekin 2022 Olimpiyatları ile ilgili anılarım hala taze! Eileen Gu’nun tek bir oyunda iki altın ve bir gümüş madalya kazanması kesinlikle parasız bir kayak hissi. Bir tek onun güzel hareketlerini seyretmek dudak uçuklatıyor; Ek olarak kızlara esin verme mevzusundaki devamlı çabalarına da hayranım. Ek olarak 2020’de Forbes China 30 Under 30’u onunla yapmaktan onur duyuyorum (değişik sıralama)!

Bir bayan girişimci olarak, hedeflerine bağlı kalma, statükoya meydan okuma, tutkuyla hayallerin peşinden gitme ve devamlı sıkı emek harcama ruhuna hayranım. İş ortağım Alyssa ile beraber işe başlamamız bana güç verdi.

5 — Uyumaya ihtiyacın olmasaydı, fazladan zaman içinde ne yapardın?

Hakikaten uyumaya ihtiyacım olmamasını, böylece ilgimi çeken daha çok şey yapabilmeyi arzu ederdim. Muhtemelen daha çok kitap okurdum bundan dolayı yeni bir şeyler öğrenmeyi daima büyüleyici buluyorum. Şanghay’daki iki aylık karantina esnasında, kapalı badminton egzersizi alışkanlığımdan büyüdüm ve bunu hayata geçirmeye devam edeceğim, dışarıda muntazam bir halde yapacağım.

Kocam ve benim birçok hobiyi paylaştığımız için fazlaca minnettarım ve bunlardan biri Şanghay’da reklamcılık üstüne beraber bir kitap yazmak. Ek olarak Çinli halk sanatçıları için belgeseller yapmakla da oldukça ilgileniyoruz ve dünyanın onları bigün görebileceğini umuyoruz.

6 — Toplumsal medyanın geleceği nedir?

Toplumsal medyanın geleceğinin, anlatıları denetim eden belirli platformlara değil, içerik oluşturuculara, topluluklara ilişik bulunduğunu düşünüyoruz. Web3’ün bizlere getirmiş olduğu şey budur. Ademi merkeziyetçilik, toplumsal medyanın geleceği için bir plan olabilir: Kullanıcılar, merkezi olmayan platforma direkt erişime haiz olabilir; hiçbir merkezi otorite, katılım ve para kazanma kurallarını dikte edemez; toplumsal medya, içerik oluşturuculara varlıklarının tam mülkiyetini verirken daha özgür bir alan haline gelecek.

Merkezi olmayan özerk kuruluşlar (DAO), geniş kapsamlı tesirleri olacak çevrimiçi toplumsal organizasyon için yeni bir yoldur. DAO’ların özelliklerinin toplumsal medya işi üstünde büyük bir tesiri olması muhtemeldir. Blockchain belirteçleri, içerik oluşturucuların, DAO’ların katkıları için üyelerini ödüllendirmek için kullandıkları yöntemlerin çoğunu kullanarak fanatiklerinden para kazanmalarına izin vererek bu düzenlemeyi değişiklik yapma potansiyeline haizdir.

Twitter’ın güç dengesini değişiklik yapma ve bir Web3 platformuna dönüşme potansiyeline haiz olabileceği mevzusunda kullanıcılardan kıvanç duyduk. Ek olarak Only 1 ve Rally de dahil olmak suretiyle bazı projelerin toplumsal platformları tekrardan şekillendirmeye ve toplumsal ve yaratıcı ekonomiyi tekrardan inşa etmeye kesin bulunduğunu görmekten dolayı minnettarız.

Genç, aşırı istekli blockchain topluluğu için bir istek:

Topluluğumuzun sıcak bir kalbe ve serin bir beyne haiz daha çok inşaatçıya ihtiyacı var. Daha azca FOMO, daha çok sabır. Ve kafa karışıklığı iyidir: İnsanların kendilerini düşünmelerini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir