Tornado Cash Kullanıcısı Ünlüler Jimmy Fallon, Steve Aoki ve Logan Paul Dahil Yüzlerce Her insana Açık Cüzdanı ‘Tozlar’

Anonim bir trol, ünlülere bir Tornado Cash cüzdanından Ethereum gönderiyor – muhtemelen ABD hükümetinin karıştırma hizmeti yasağını zorlamasının ne kadar zor olacağını göstermenin bir yolu.

Şimdiye kadar, Jimmy Fallon, Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve YouTuber Logan Paul, trolün “tozladığı” ünlüler içinde yer ediniyor, kısaca Ethereum cüzdanları azca oranda Ethereum aldı.

Dün ABD Gömü Bakanlığı, bir Ethereum madeni para karıştırma aracı olan Tornado Cash’i onayladı. Tornado Cash, daha ilkin, kökenlerini gizlemek ve dijital paranın nereden gönderildiğini bulmayı oldukça daha zor hale getirmek için işlemleri bir araya getiriyordu.

Yetkililer, Şimal Kore devlet destekli bir bilgisayar korsanlığı grubu olan Lazarus Group da dahil olmak suretiyle suçluların, uygulamayı milyarlarca dolarlık kirli fonları aklamak için kullandığını savundu.

Amerikan vatandaşlarının Tornado Cash ile etkileşime girmesi artık yasa dışı ve bu, uygulamayı kullanan adreslerden para almayı içerebilir. Sadece gerçekte, hepimiz tarafınca biliniyorsa, başkalarının cüzdan adresinize kripto göndermesini engellemek imkansızdır.

Bugünün trolleri bunu kanıtlıyor: müzisyenler, web ünlüleri ve hatta teknoloji CEO’larının tümü, anonim bir Tornado Cash kullanıcısından ufak miktarlarda Ethereum aldı.

Şimdiye kadar, PUMA, Beeple ve Steve Aoki ve hatta Ukrayna Kripto Bağışı Ethereum, kabahat adresiyle “etkileşime giren” tüm adresleri.

Yetkililer tedbir alacak mı?

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir