Tornado Cash’in gözünde

Başı büyük dertte olan kripto şirketlerinin listesinin yeni isimlerini toplayan yaz hala devam ediyor. Bu sefer problem piyasadan yada yönetimden değil, ABD Gömü Bakanlığı’ndan geldi. Düzelteç, Tornado Cash’e bağlı olduğu iddia edilen 40’tan fazla kripto para adresini Hususi Olarak Belirlenmiş Vatandaşlar listesine ekledi. Bu kişilerin ve grupların 7 milyar dolardan fazla kripto para birimi başlatmış olduğu iddia ediliyor.

Bunun şeklinde suçlamalar kolay gelmiyor – Tornado Cash’in kurucu ortaklarından biri GitHub’da hesabının askıya alındığını bildirirken USD Coin (USDC) stablecoin’i veren Circle, 75.000 USDC tutarındaki fonu dondurdu. sorunlu adresler Geçen haftanın sonunda, Hollanda Mali Informasyon ve Soruşturma Servisi, kara para aklama vakasına karıştığından şüphelenilen 29 yaşındaki bir geliştiriciyi tutukladı.

Uygulayıcıların faaliyeti sanayi tarafınca hafifçe bir kalple alınmadı. Jake Chervinsky ve Jerry Brito şeklinde figürler, somut kişileri cezalandırmak yerine, araca karşı hareket etmiş olduğu için Gömü Bakanlığı’nı yapmış oldu. Hatta birisi Tornado Cash’in akıllı sözleşme adreslerinden Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Amerikan tv sunucusu Jimmy Fallon şeklinde ünlülere işlem yaparak bir latife kampanyası başlattı.

Dijital Ruble 2024’e Kadar Çıkabilir

Rusya Merkez Bankası, birkaç yıl içinde resmi bir dijital ruble kullanıma sunmayı planlayarak merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) yakında benimsenmesi için çalışmaya devam ediyor. Yetkili, ülkede cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılmasının beklendiği 2024 senesinde tüm bankaları ve kredi kurumlarını dijital ruble platformuna bağlamaya başlamış olacak. Merkez bankası ek olarak banka dışı finansal aracıların, finansal platformların ve borsa altyapısının entegrasyonunun yanı sıra 2025 yılına kadar dijital ruble için çevrimdışı modu getirmeyi bekliyor.

okumaya devam et

Özbekistan yabancı kripto borsalarına erişimi engelliyor

Özbekistan’da yeni kurulan kripto düzenleyicisi Ulusal Perspektif Projeleri Ajansı, büyük internasyonal oyuncuları mahalli mevzuata uymaya zorluyor. Bazı kripto borsaları, lisanssız etkinlik suçlamaları sebebiyle Özbeki kullanıcıları için engellendi. Bir lisans almanın yanı sıra, düzenleyicinin ima etmiş olduğu şeklinde sunucuları Özbekistan topraklarına yerleştirmek zorunda kalabilirler.

okumaya devam et

Filipinler’de üç yıl süresince yeni kripto lisansı yok

Birçoğu Filipinler’in yeni bir kripto merkezi olabileceğine inanıyor olsa da, ülkenin merkez bankası yeni sanal varlık servis sağlayıcısı (VASP) uygulamalarını kabul etmekten üç senelik bir ara verdiği için bu hayal ayrıca paramparça olabilir. Yeni VASP lisansları için düzgüsel müracaat penceresi, 1 Eylül 2022’den başlayarak üç yıl süresince kapatılacaktır. Sadece, 31 Ağustos 2022’den ilkin sürecin ikinci aşamasını geçmiş olan başvurular, sonraki değerlendirme adımlarına devam edecektir. .

okumaya devam et

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir