Trezor ve Wasabi, Bitcoin’i Daha Hususi Hale Getirmek İçin Güçlerini Birleştirdi

En popüler kripto cüzdanlarından birinin arkasındaki şirket olan Trezor, donanım cüzdanlarında CoinJoin karışımını Bitcoin işlemlerine getirmek için Wasabi gizlilik projesi ile ortaklaşa iş yapmış oldu.

İki proje Pazartesi günü Twitter vesilesiyle ortaklığı doğruladı. Buradaki düşünce, kullananların gelecek yıldan itibaren daha çok işlem gizliliği için Trezor cihazlarında CoinJoin’i kullanabilmeleridir.

CoinJoin, Bitcoin işlemlerini kökenlerini gizlemek için bir araya getiren bir madeni para karıştırıcıdır. Wasabi Cüzdan, CoinJoin teknolojisini kullanan yazılım şirketi zkSNACKs tarafınca meydana getirilen popüler bir Bitcoin cüzdanıdır.

Trezor, dijital varlıkları depolamanın en güvenli yolu olan kripto para birimini çevrimdışı depolayan cüzdanlar olan soğuk depolama alanında uzmanlaşmıştır.

Wasabi Cüzdan yazarı Rafe, Decrypt’in amacının Trezor Suite kullanıcılarının direkt donanım cüzdanlarından hususi paralar gönderebilmesi bulunduğunu söylemiş oldu.

“Trezor Suite uygulamasında donanım cüzdanınızla zkSNACKs Wasabi CoinJoin turlarımıza katılabileceksiniz” dedi.

Merhaba, bir albüm değil, bir CoinJoin uygulaması üstünde çalışıyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

– Trezor (@Trezor) 5 Eylül 2022

zkSNACKs topluluk ve saygınlık yönetiminden Karo Zagorus, ortaklığın “muhteşem bir başarı” bulunduğunu ekledi.

zkSNACK’ler ve Wasabi Cüzdan üstünde çalışanlar, kripto gizliliğinin her zamankinden daha mühim bulunduğunu söylüyor. Bunun sebebi, hükümet nezaretinin arttığını ve finansal işlemlerin sonucunda vatandaşların ne yaptığını yakından seyretmek için kullanılabileceğini iddia etmeleridir.

Ve Decrypt’e bu yüzden en büyük dijital varlık olan Bitcoin’i daha hususi meydana getiren araçlar üstünde yorulmadan çalıştıklarını söylediler. Popüler inanışın aksine, Bitcoin kolayca izlenebilir ve bundan dolayı doğası gereği anonim değildir.

Madeni para karıştırıcıları – ve genel olarak kripto gizliliği – ABD hükümetinin geçen ay Tornado Cash’i onaylamasından bu yana fazlaca fazla ilgi odağı oldu. Gömü Bakanlığı, suçluların kirli fonları aklamak için kullandığını iddia etmiş olduğu için, kullananların hususi Ethereum işlemleri yapmasına müsaade eden madeni para karıştırıcısını Amerikalıların kullanmasını yasakladı.

Washington DC merkezli kripto savunuculuğu grubu Coin Center, mahkemede yasağa itiraz etmekle tehdit etti.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir