Twitter, Elon Musk’ın ‘Beklemedeki Edinimini’ Göstererek 2. Çeyrek Kazanç Çağrısını İptal Etti

Twitter, Inc, bu ayın üç aylık kazanç çağrısını bugün iptal etti ve Tesla’nın milyarder CEO’su Elon Musk’a karşı devam eden davasını gerekçe göstererek, milyarlarca dolarlık planlanan bir Twitter satın alımından çekilme girişimi hızla devam ediyor.

Twitter’dan meydana getirilen açıklamada, “Twitter’ın Elon Musk’ın bir iştiraki tarafınca beklemede olan satın alınması göz önüne alındığında, bir kazanç konuşma görüşmesine ev sahipliği yapmayacağız, bir paydaş mektubu yayınlamayacağız yada 2022’nin ikinci çeyreği kazanç açıklamamızla beraber finansal rehberlik sağlamayacağız” dedi.

Kripto alanındaki pek oldukça şahıs, Musk’ın kripto özelliklerini platforma daha çok entegre etmesi ve daha geniş çapta benimsenmesi için zemin hazırlaması umuduyla Musk’ın Twitter teklifini coşkuyla destekledi.

Şimdiye kadar, Musk’ın teklifinin ana tesiri, Twitter’ın işini yürütme kabiliyeti üstünde oldu.

Bununla beraber Twitter, son kazançlarını detaylandıran bir rapor yayınladı.

İkinci çeyrekte ise günlük etken kullanıcı sayısını %16,6 artırarak 237,8 milyona, gelirini ise %1 azalarak 1,18 milyara ulaştığını deklare etti. Gerilemenin, makro çevreyle ilişkili “reklam endüstrisinin ters rüzgarlarını” yansıttığını yazdı – muhtemelen Ukrayna ve pandemi sonrası serpinti.

Ek olarak, gelirin “Twitter’ın bir Elon Musk iştiraki tarafınca satın alınmasıyla ilgili belirsizlikten” muzdarip bulunduğunu söylemiş oldu.

Twitter, Musk ve Kripto

Toplumsal medya devinin Musk ile sorunlu ilişkisi, Nisan ayında girişimcinin şirketi hisse başına 54,2 dolardan satın almayı kabul etmesiyle başladı ve şirkete ortalama 43 milyar dolar kıymet biçti.

Musk’ın finansörleri içinde Binance ve kripto komşu girişim şirketi Andressen Horowitz de dahil olmak suretiyle bir grup kripto şirketi vardı ve mikro ödemelere izin vermek şeklinde belirli Web3 özelliklerini platforma uygulaması bekleniyordu.

Bununla beraber, hisse senetleri hemen sonra düştü ve enflasyon bir kuyruk dönüşüne girdikçe, Musk’ın ayakları üşüdü ve tertipli olarak Twitter’a Lambast’ı şirkete ve yöneticilerine götürdü.

Sonunda, geçen ay, Twitter’ın uygulamasını dolduran botların sayısını doğru bir halde hesaba katmadığını iddia ederek anlaşmadan tamamen çekilmeye çalıştı.

Twitter buna itiraz ediyor – Musk tarafınca imzalanan sözleşmede botlardan bahsedilmediğini ve Musk’ın kendisinin platformu “botları yenmek” için satın almak istediğini iddia ettiğini ve Musk’ı mahkemeye verdiğini söylüyor. Onu şirketi satın almaya yada 1 milyar dolarlık “boşanma tutarı” ödemeye zorlamayı umuyor.

Bu haftanın başlarında bir mahkeme, davaların Ekim ayında başlayacağını görecek “süratli” bir duruşmayı kabul etti.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir