UBS, Credit Suisse’i Almayı Düşünüyor, Anlaşmada Hükümetin Geri Durmasını İstiyor – Bitcoin Haberleri

Credit Suisse Group AG’nin Swiss National Bank’tan 50 milyar İsviçre frangı borç alacağını açıklamasının peşinden, UBS Group AG’nin bankacılık devini satın almayı düşündüğü bildiriliyor. Sadece UBS, Credit Suisse’i satın alması halinde herhangi bir kayba karşı korunmak için hükümetten bir geri durdurma düzenlemesi talep ediyor. Mevzuya aşina olan isimsiz kaynaklara gore, dünyanın en büyük hususi bankası olan UBS, hükümetin anlaşmayı müdafaasını istiyor.

UBS, Bankacılık Sektörünün Zorluklarının Ortasında Devralmayı Düşünürken Credit Suisse’in Sorunları Derinleşiyor

Çağıl bankacılık dünyasında perde arkasında gerçekleşen birçok antak kalma var. Cuma günü, UBS Group AG’nin bankacılık devi Credit Suisse Group AG’nin tamamını yada bir kısmını satın almak için görüşmelerde bulunmuş olduğu bildirildi. Görüşmelere yakın kaynaklar, UBS ile Credit Suisse arasındaki görüşmelere İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA) ve İsviçre Ulusal Bankası’nın da dahil bulunduğunu söylüyor. İsviçre’den düzenleyiciler, “Plan A” olarak adlandırılan birleşmenin Credit Suisse’e yatırımcı ve mevduat itimatını artırma girişimi olduğuna dikkat çekiyor. Perşembe günü Credit Suisse, likiditeyi desteklemek için İsviçre Ulusal Bankası’ndan 50 milyar İsviçre Frangı (54 milyar $) borç aldığını duyurdu.

Cumartesi günü, Bloomberg ve öteki bazı yayınlar, birleşme görüşmelerinin yoğunlaştığını ve UBS’nin Credit Suisse’i satın alması durumunda karşılaşabileceği ihtimaller içinde kayıplara karşı koruma istediğini bildirdi. Bloomberg yazarları Jan-Henrik Foerster, Dinesh Nair, Marion Halftermeyer ve Esteban Duarte, UBS’nin İsviçre hükümeti ile belirli senaryoları tartıştığını detaylandırdı. Mevzuya aşina olan ve adının açıklanmasını istemeyen kaynaklara gore, UBS, Credit Suisse’in varlık ve varlık yönetimi birimleriyle ilgileniyor, sadece banka, geri dönüşü içeren, devlet aracılı bir antak kalma istiyor.

Raporda ek olarak, İsviçre hükümetinin aracılık etmiş olduğu görüşmelerden ilkin, UBS yöneticilerinin rakip bankayı satın alma ve Credit Suisse ile ilgili riskleri üstlenme mevzusunda tereddüt ettikleri açıklandı. Mevzuya yakın kaynaklar Reuters’e, Credit Suisse’in mali işler müdürü Dixit Joshi ve ekibinin bankanın seçeneklerini görüşmek suretiyle hafta sonu bir araya geldiğini söylemiş oldu. Rapor, UBS’nin yanı sıra rakiplerden oldukca sayıda ilgi raporu bulunduğunu belirtiyor. Credit Suisse ve Deutsche Bank geçen senenin Ekim ayında sıkıntılı değerlemelerden muzdarip olduğundan, bu İsviçre bankası için ilk problem işareti değil. O zamanlar bankacılık devinin kredi temerrüt sigortası 2008 seviyelerine yaklaşmıştı.

Credit Suisse’in mevcut sorunları, Silvergate Bank, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın başarısızlıklarından sonrasında yoğunlaştı. Buna ek olarak, 11 borç veren, bankanın çökmesini önlemek için geçen hafta First Republic Bank’a 30 milyar dolar enjekte etti. Son yedi gün içinde, Credit Suisse’in hisseleri değerlerinin ortalama dörtte birini yitirdi. Yılbaşından bugüne, Credit Suisse’in hisseleri %35,58 oranında düştü.

Bu hikayedeki etiketler

Satın alma, satın alma finansmanı, backstop, Bankacılık, bankalar, teklif, Zorluklar, rekabet, Uyum, kredi suisse, Credit Suisse Bank, Antak kalma, temettüler, durum tespiti, Yöneticiler, finansal istikrar, küresel finansal sistem, Hükümet, sanayi, Yatırımcılar, görünüm, Kayıplar, Pazar Oranı, Nezaret, siyasal tepki, potansiyel birleşme, hususi banka, karlar, Koruma, Yönetmelikler, düzenleyici onay, İtibar, risk yönetimi, söylentiler, Hissedarlar, hissedarlar toplantısı, hisse senedi tutarları, Strateji&, İsviçre, İsviçre Ulusal Bankası, Şeffaflık , UBS, UBS Bank, isimsiz kaynaklar

İsviçre hükümeti, UBS’nin Credit Suisse’i satın almasını korumak için bir dayanak sağlamalı mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde, bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’te Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin’e, açık kaynak koduna ve merkezi olmayan uygulamalara tutkusu vardır. Redman, Eylül 2015’ten bu yana Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 6.000’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredileri: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, 360b / Shutterstock.com

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Direkt bir satın alma yada satış teklifi teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada şirket tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, hukuk yada muhasebe danışmanlığı sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede bahsedilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada kaynaklandığı iddia edilen herhangi bir hasar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırmanız Durumunda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir