Parasız kripto kazanmanın en iyi 7 yolu

Kripto para biriminin popülaritesi sebebiyle, oldukça sayıda şahıs parasız kripto elde etmenin yollarını arıyor. İşte kendi paranızı yatırmak zorunda kalmadan kripto para kazanmak için kullanabileceğiniz kripto muslukları, airdrop’lar, staking, böcek ödülleri ve daha fazlası dahil olmak suretiyle yedi yöntem.

Parasız kripto para kazanırken, güvenlik riskleri, dolandırıcılık ve dolandırıcılık, sınırı olan kazanç potansiyeli, vakit alıcı faaliyetler ve potansiyel yasal yada vergi neticeleri dahil olmak suretiyle bilincinde olunması ihtiyaç duyulan birkaç yaygın risk vardır. Araştırmanızı yapmanız ve bu yöntemlere dikkatle yaklaşmanız önemlidir.

musluklar

Kripto muslukları, kullanıcılara CAPTCHA bulmacalarını tamamlama yada reklam seyretme benzer biçimde şeyler karşılığında ufak miktarlarda kripto para elde eden internet sayfaları yada uygulamalardır. Bir örnek, video akışı benzer biçimde görevleri tamamlayan kullanıcılara parasız Litecoin (LTC) sunan Moon Litecoin’dir. Moon Litecoin’den alınan ödüller, kullananların Coinpot.co’daki mikro cüzdanlarına yatırılır.

Ne yazık ki, yüksek ödüller vaat eden sadece gerçekte asla ödeme yapmayan birçok dolandırıcılık kripto musluğu var. Bazıları, kazancınızı çekmeden ilkin bir ücret ödemenizi yada belirli sayıda görevi tamamlamanızı gerektirebilir, bazıları ise herhangi bir uyarı yapılmadan ortadan kaybolabilir. Bundan dolayı, kripto musluklarına dikkatle yaklaşmak ve kullanmadan ilkin araştırma yapmak önemlidir.

airdroplar

Airdrop’lar, kripto para belirteçlerinin yada madeni paraların parasız dağıtımlarıdır. İşletmeler ve projeler, platformlarına kaydolan, belirli eylemleri gerçekleştiren yada belirli gereksinimleri karşılayan kişilere belirli sayıda jeton verir.

Staking

Staking, ağın güvenliğini sağlamaya ve ödüller kazanmaya destek olmak için belirli sayıda kripto para birimi jetonunu bir cüzdanda yada borsada tutmayı ihtiva eder. Staking ödülleri kazanmak için Cardano (ADA), Polkadot (DOT) ve Ether (ETH) benzer biçimde kripto para birimleri stake edilebilir.

Bununla beraber, staking, kişinin fonlarını belirli bir süre süresince kilitlemesini ihtiva eder ve bu süre zarfında bunlara erişemeyebilir yada işlem yapamayabilir. Bundan dolayı, stake etmeye başlamadan ilkin riskleri ve potansiyel ödülleri anladığınızdan güvenli olun.

İlgili: DeFi stake etme: Proof-of-stake (PoS) koinleri için başlangıç ​​kılavuzu

Tavsiye programları

Dostlarını ve ailelerini platformlarına katılmayı öneren tüketiciler için birçok kripto para borsası ve cüzdanı, ödül ödeyen tavsiye programları sunar. Parasız kripto para birimi yada kullanıcının işlem komisyonlarının bir kısmı ödül olarak verilebilir.

Anketleri tamamlama

Bazı internet sayfaları ve uygulamalar, kullanıcılara anketleri tamamlayarak yada pazar araştırmasına katılarak kripto para birimi ödülleri kazanma fırsatı sunar. Swagbucks benzer biçimde internet sayfaları, video seyretmek, anketleri yanıtlamak ve oyun oynamak benzer biçimde görevleri tamamlamak için kripto ödülleri sunar. Sadece, bu tür web sitelerinde herhangi bir faaliyette bulunurken dikkatli olunmalıdır.

İlgili: Bayanların kripto para birimi vasıtasıyla eylemsiz gelir elde etmesinin 7 yolu

böcek ödülleri

Kripto para projeleri ve borsaları, geliştiricileri ve güvenlik araştırmacılarını yazılımlarındaki güvenlik açıklarını belirlemeye ve bildirmeye teşvik etmek için çoğu zaman hata ödülleri sunar. Bu ödüller, kripto para ödülleri şeklinde olabilir ve hatanın ciddiyetine bağlı olarak birkaç yüz dolardan on binlerce dolara kadar değişebilir.

tecim yarışmaları

Müşteriler, işlem hacimlerine yada performanslarına bağlı olarak, tecim yarışmaları elde eden çeşitli borsalarda ödüller kazanmak için birbirleriyle rekabet edebilir. Şiddetli bir rekabet olsa da, bazı borsaların kripto para birimi ödüllerinde binlerce dolar sağlamış olduğu mühim faydalar da olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir