Üçte ikisi potansiyeli ve esnekliği sebebiyle Web3 kariyerine açık: Anket

Kripto borsası KuCoin’den yeni bir anket, sektörde çalışmamış Web3 meraklılarının blok zinciri alanındaki fırsatları keşfetmeye fazlaca istekli bulunduğunu gösteriyor. Katılımcılar, sektörün cazibesinin esnekliği, gelişme fırsatlarını ve gelişmekte olan alanın gelecekteki görünümünü içerdiğini belirtti.

“Journey Into Web3: A Global Study on the Future of Work” başlıklı çalışmada, araştırmacılar, insanların Web3’te emek verme mevzusundaki katılımını ve algısını derinlemesine inceliyor. Raporda, araştırmacılar, ankete katılanların yarısından fazlasının – Twitter ve LinkedIn’de Web3’ten haberdar olan 3.608 web kullanıcısını içeren – Web3’ü bir kariyer seçeneği olarak keşfetmekle ilgilendiğini buldu.

Araştırmacılar, Web3 fırsatlarına olan ilgiyi ölçmenin yanı sıra, insanları uzayda çalışmaya çeken şeyin ne olduğuna da baktılar. Web3 kariyerleriyle ilgili neyi çekici buldukları sorulduğunda, anket katılımcıları gelişme ve yenilik için alan ve iş esnekliği benzer biçimde avantajlardan bahsetti.

Demografi ile ilgili olarak, uzayda çalışanların %59’u 30 yaşın altında olduğundan Web3 kariyerleri daha genç insanlara daha çekici geliyor. Yanıtın yarısından fazlası Web3 alanındaki kariyerlerinden memnun oldukları yönünde.

İlgili: İşaretleri izlemek: Kripto çıkartmaları yeni bir kariyer fırsatına iyi mi yol açtı?

Bu alana ilginin sebeplerinden biri de sektör için pozitif yönde bir gelecek görünümü olarak görünmektedir. 22 Temmuz’da Boston Consulting Group tarafınca hazırlanan bir rapor, kripto alanının 2030’da 1 milyar kullanıcıya ulaşacağını öngördü. Bu, Web3 alanının webin benimsenme yörüngesine kıyasla hala erken bulunduğunu gösteriyor.

Ayrıca, Haziran ayında bir yatırım şirketi da Y kuşağının yatırım tercihlerini inceledi. ABD Birleşik Devletleri’nde meydana getirilen bir anket, Y kuşağının yatırım fonlarından ziyade kriptoya yatırım yaptığını ortaya koydu ve yatırımcıların genç demografisinin gelişmekte olan yatırım seçeneklerine daha açık bulunduğunu ortaya koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir