Ukrayna askeri teçhizata 38 milyon dolardan fazla kripto para harcadı

Şeffaflık ruhuyla, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, kripto topluluğundan toplanan 54,6 milyon dolarlık fonu iyi mi harcadığını detaylandıran bir mali rapor yayınladı.

Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, 17 Ağustos’ta bir tweet’te raporu paylaştı ve harcamaların bir çok askeri mücadeleyi desteklemek için yapılmış oldu.

@_AidForUkraine tarafınca toplanan 54 milyon dolar ile savunucularımıza askeri teçhizat, zırh giysileri, ilaçlar ve hatta araçlar sağladık. Tam ölçekli istilanın başlangıcından bu yana destek için kripto topluluğuna teşekkürler! Büyük zafere bağış yöntemiyle bağış. Aşağıda rapor edin. pic.twitter.com/lifHAP8R4f

— Mykhailo Fedorov (@FedorovMykhailo) 17 Ağustos 2022

Harcama vurguları

Raporun ayrıntılarına daha yakından bakıldığında, Ukrayna’nın askeri çabalarını finanse etmek için en fazlaca para harcadığını gösteriyor – 38 milyon dolardan fazla.

Askeri harcamalar, İHA satın almak için harcanan 11,9 milyon doları, zırhlı yelek satın almak için 7 milyon doları, arazi tayınları için 3,8 milyon doları, askeri elbise ve takıları için 2,7 milyon doları ve termal kameralar için 1,7 milyon doları içeriyordu.

İlaç ve askeri tıbbi kitler sırasıyla 1.3 milyon dolar ve 1.2 milyon dolar harcama yapmış oldu. Ülke ek olarak 351.146$’a Radyo İletişim kitleri ve 924.618$’a yazışma cihazları satın aldı.

Daha çok ayrıntının açıklanması, devam eden savaşın ortasında bir tehdit oluşturabileceğinden, bazı öğeler gizli saklı tutuldu. Gizli saklı kalemler içinde bilgisayar donanımı ve yazılımına harcanan 5,7 milyon dolar, dünya genelinde bir cenk karşıtı kampanyaya harcanan 5,3 milyon dolar ve Maliye Bakanlığı’nın talebi üstüne tabanca satın almak için harcanan 5,1 milyon dolar yer ediniyor.

Bakanlık, devamlı olarak harcanan her kuruşun detaylı bir listesini sağlayacağını söylemiş oldu. Ukrayna ek olarak, savaşın durumu hakkında gerçek zamanlı güncellemeler ve bağışların iyi mi kullanıldığına dair haftalık raporlar sağlamak için bir İngiliz haber platformu olan United24’ü başlattı.

Kripto topluluğunun Ukrayna’ya desteği

Bakanlık tarafınca hesaplanan 54,6 milyon dolar, kripto topluluğunun Ukrayna’nın cenk çabalarını ne kadar desteklediğinin hikayesinin bir parçası.

Savaşın arkasından, Dijital Dönüşüm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Alex Bornyakov bir röportajda kripto topluluğundan 100 milyon dolar alındığını, 60 milyon doların ise Kuna kripto borsası vesilesiyle @_AidForUkraine tarafınca yönetildiğini doğruladı.

Birçok destekçi de pahalı NFT’lerinden davaya vazgeçti. Ukrayna DAO, ülke bayrağının bir NFT’sini açık artırmaya çıkardı ve 6.75 milyon dolara sattı, bir şahıs bir CryptoPunk NFT bağışladı.

Ukrayna, bağışçılar için bir tayyare yardımı düzenlemeyi planlamıştı, sadece birçok mikro bağışın artması sebebiyle lüzumlu değerlendirmeyi yaptıktan sonrasında geri adım attı.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir