Ukrayna’ya Bağış Yapmak İçin Tornado Nakit Kullandım: Vitalik Buterin

Mühim Çıkarımlar

Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin, Ukrayna’nın harp çabalarına bağış yapmak için Tornado Cash’in gizlilik protokolünü kullandığını açıkça kabul etti. Buterin’in kabulü, ABD Hazinesi’nin Tornado Cash’in internet sayfasını ve akıllı sözleşmelerini yaptırım listesine eklemesinden bigün sonrasında geldi. Hareket, Gömü’nin gerçek yada tüzel kişiler yerine ilk kez bir kod yada teknolojiyi onayladığı ve eylemin anayasal yasallığı hakkında soruları gündeme getirdiğine işaret ediyor.

Bu makaleyi paylaş

Vitalik Buterin, Tornado Cash’i fonların alıcılarını korumak için kendisini değil, kullandığını deklare etti.

Buterin Görüşmeleri Kasırga Nakit

Ethereum’un yaratıcısı ve uzun süredir gizlilik ve ademi merkeziyetçilik savunucusu olan Vitalik Buterin, Tornado Cash’i Ukrayna’nın devam eden harp çabalarına bağış yapmak için kullandığını itiraf etti.

Kendimi tam olarak bu amaca bağış yapmak için TC’yi kullanmış biri olarak göstereceğim.

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 9 Ağustos 2022

Buterin, Rus hükümetini uyarmadan Ukrayna’ya bağış yapmak da dahil olmak suretiyle yasal Tornado Cash kullanım durumlarını ve finansal gizliliğin faydalarını özetleyen bir Twitter tartışması hakkında yorumda bulunmuş oldu, protokolü Ukrayna’ya hususi bir bağış yapmak için kullandığını söylemiş oldu. “Tam olarak bu amaca bağış yapmak için TC’yi kullanmış biri olarak kendimi göstereceğim,” diye yazdı. Rusya doğumlu programcı, hükümetin tepkisinden korkmuş olduğu için işlemini gizleyip saklamadığı sorulduğunda, Tornado Cash’i kendisinden ziyade fon alıcılarını korumak için kullandığını söylemiş oldu.

“Niyetim alıcıları korumaktı, kendimi değil. RU hükümeti esasen Ukrayna meselesindeki pozisyonumu biliyor,” dedi ve devlet destekli medya şirketi Russia Today’in Genel Gösterim Yönetmeni Margarita Simonyan’a “git kendini becer” söylediği eski bir tweet’e bağlantı vererek.

Buterin’in yorumları, ABD Hazinesi’nin Tornado Cash’in internet sayfasını ve akıllı sözleşmelerini yaptırım listesine koymasından bigün sonrasında geldi ve tüm Amerikalı sakinleri ve ABD merkezli şirketlerin protokolle etkileşimini etkin bir halde yasakladı. Buna karşılık, ABD merkezli stablecoin ihraççısı Circle, sterilize etme listesindeki tüm adresleri derhal kara listeye alarak Tornado kullanıcılarına ilişkin ortalama 75.000 USDC’yi etkili bir halde dondurdu. Bugün, birçok Web3 uygulaması ve kullanıcısı tarafınca güvenilen mühim blok zinciri altyapı sağlayıcıları Infura ve Alchemy de Tornado Cash’e erişimi engelledi. GitHub da yasağa uydu.

Gömü’nin Tornado Cash’e yaptırım sonucu, en önde gelen ve etkili sanayi liderleri ve lobi grupları da dahil olmak suretiyle birçok kripto para birimini topladı. ABD merkezli önde gelen bir kripto lobi kuruluşu olan Coin Center, dün yapmış olduğu açıklamada, “yaptırım hak eden herhangi bir kişinin takma adı olmayan bir araca yaptırım uygulamak, SDN listesinin tipik kullanımından mühim seviyede değişik” dedi. Hemen sonra, Gömü’nin hareketinin bir kişiye karşı bir yaptırımdan ziyade bir “teknoloji yasağı” örneği bulunduğunu ve yaptırımların yasadışı olabileceğini ve ABD Anayasasının Birinci Değişikliği’ne aykırı olabileceğini ekledi.

Izahat: Yazma esnasında, bu yazının yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vesilesiyle erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir