Ulusal Güç İdaresi Paraguay’da Hususi Bir Kripto Para Madenciliği Tutarı Önerecek – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Paraguay Ulusal Enerji İdaresi, ulusal ekonomik ekibe yönelik bir kararname projesinde kripto para madenciliği operasyonları için hususi bir madencilik tutarı belirlemeyi önerdi. Kuruluşun karşı karşıya kalmış olduğu büyük kayıplar sebebiyle, elektrik faturalarını ödemeyen, şebekeye yasadışı olarak bağlanan bazı madencilik faaliyetlerine enerji sağlamayı durdurdu.

Ulusal Elektrik İdaresi, Paraguay’daki Maden İşletmeleri için Elektrik Faturalandırma Yapısını Değiştirecek

Ulusal Güç İdaresi, Paraguay’daki madencilik operasyonlarında kullanılan elektrik için kripto para birimi şirketlerini şarj etmenin yeni bir yolunu öneriyor. Şirket, bu hizmetlere ilişkin ödemeleri ABD doları olarak peşin ve senelik düzeltme ile eğitim edecek yeni bir kararname önerisini ulusal iktisat ekibine getirdi. Bu teklif, bu faaliyetler için yeni bir faturalandırma grubu da oluşturacaktır.

Doğu Bölgesel Yönetim Kısmı başkanı Alfredo Argüello, grubun değişik kripto para madenciliği operasyonlarını incelerken bazılarında aylık 400.000 dolardan fazla kayba neden olan düzensizlikleri tespit edebildiğini belirtti. Argüello, bu düzensizliklerden bazılarının direkt bağlantıları, baypas bağlantılarını ve değiştirilmiş güç sayaçlarını içerdiğini bildirdi.

Bunun bir sonucu olarak, şirket bu kuruluşlar için yeni bir elektrik faturalandırma yapısı onaylanıncaya kadar bu şirketlere elektrik tedarikini durduruyor, bu mevzu Paraguay senatosunda aslına bakarsanız tartışılıyor.


Kripto Para Yasaları Hazır

Paraguay’daki kripto para madenciliği faaliyeti, elektrik şirketlerinin aslına bakarsak elektrik için ücretlendirdiği ucuz ücretler sebebiyle bir patlama yaşadı. Birçok şirket, birçok maden işletmecisini ülkeyi terk etmeye ve faaliyetlerini yürütmek için yeni araziler aramaya zorlayan Çin madencilik yasağının arkasından Paraguay’da etkinlik göstermekle ilgilendiklerini açıkladı.

Senato, Temmuz ayında onaylandığı takdirde ülkedeki bu operasyonlara açıklık getirecek bir yasa tasarısını onayladı. Halen Paraguay cumhurbaşkanı tarafınca onaylanmayı bekleyen yasa, madencilik operasyonlarına sağlanan enerjinin hala sübvanse edileceğini, sadece şu anda öteki endüstrilerin paylaşmış olduğu orandan %15 daha yüksek bir oranda ayarlanması icap ettiğini belirtiyor.

Bu mevzuda Ulusal Güç İdaresi Başkanı Felix Sosa şunları söylemiş oldu:


Bu aşamada elektrik enerjisi temini kurulumuna uygun olması için bir maliyet yapısına yanıt vermesi gerektiğine inanıyoruz.


Ek olarak Sosa, bu şirketlere elektrik faturası mevzusunda yapmış olduğu tavsiyeler sebebiyle bu yasaya kısmi veto önereceğini belirtti.

Ulusal Güç İdaresi’nin Paraguay’daki yeni önerisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir perspektif sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir