Undeads Metaverse, Geleneksel Oyuncuları Iyi mi Kazanmayı Amaçlıyor?

Leo Kahn daima oyun oynamıştır. Super Mario Bros. ister Nintendo’sunda büyürken ister Undeads’in CEO’su olarak zor bir günün arkasından gevşemek isterken, oyun onun hayatında değişmez bir demirbaş olmuştur. Sadece ne vakit blok zincirine olan sevgisini oyun tutkusuyla birleştirmeye çalışsa, daima tatminsiz hissediyor.

Kahn’a nazaran mevcut kripto oyunlarıyla ilgili mesele, oynanışa öncelik vermemeleridir, bu da oynaması keyifli olmayan hantal, kopuk deneyimler yaşamanız anlamına gelir. Ek olarak görseller söz mevzusu olduğunda AAA oyunlarının arkasında kalıyorlar ve God of War: Ragnarok, Elden Ring yada Hogwarts Legacy şeklinde zincir dışı oyunlarla rekabet ettiğinizde bu, oyuncuları çekmeyi fazlaca zorlaştırıyor. Undeads ile Kahn bunu değiştirmeyi planlıyor.

Undeads, HÈL adlı bir virüsün, nüfusun yarısını, temas ettikleri her canlıya saldıracak yırtıcı, yeşil tende zombilere dönüştürdüğü kıyamet sonrası bir açık dünyada geçiyor. Öteki yarısı, panzehiri zamanında özümsemeyi başaran insanlardan oluşuyor ve iki grup yan yana yaşıyor olsa da bu, anlaşabilecekleri anlamına gelmiyor.

Bu insan-zombi çatışması, Undeads’in kalbinde yer edinen şeydir. Her oyuncu başladığında bir taraf seçmelidir ve bu, Undeads’i tam olarak iyi mi oynayacağınızı belirleyecek olan bir seçimdir. Bir insanoğlunun kontrolünü ele geçirmeye karar verenler kaynak toplamak, zırh ve silahlar yapmak ve binalar inşa etmek zorunda kalacaklar, oysa bir zombi vücudunda yaşamayı seçenler onları durdurmaya çalışırken bununla beraber yer altı sığınakları inşa edecek ve cephaneliklerini bir araya getirecekler. haiz olmak.

Hangi tarafı seçerseniz seçin, Undeads dünyası, Red Dead Redemption 2, The Legend of Zelda: Breath of the Wild ve GTA V’deki haritalardan daha büyük bir harita ile keşfedilecek fazlaca şey sunuyor. 100 kilometre karesi üç değişik türe ayrılıyor her biri kendi tehlikeleri ve yararları olan arazi.

En yaygın biyom olan çayırlar nispeten huzurludur ve kaynaklar ve yırtıcı yaşam açısından zengindir, sadece bir yerleşime yaklaştıkça pusuya düşme riski artar. Çorak arazi ise tam tersidir. Hastalıklarla perişan olan ve burayı evleri olarak gören zombilerle dolup taşan insanoğlu, bu düşmanca bölgelere girdiklerinde bilhassa şiddetli zombi saldırılarına eğilimlidirler. Haritanın merkezinde, Undeads dünyasının en tehlikeli bölgesi olan Eyalet Başkenti bulunur. Bir grubun parçası olarak keşfederken bile dar sokaklarında bunalmanız fazlaca kolay.

Ve oyuncular, yalnız HÈL’in iyi mi ele geçirdiği hakkında daha çok informasyon edinmek için değil, bununla beraber düzey atlamanıza olanak tanıyan sunulan fazlaca sayıda görevi tamamlamak için dışarı çıkıp Hortlakların manzaralarını görmeye teşvik edilecek. karakterinizin mesleği.

Bu meslekler üç temel türü ihtiva eder. Askerler, cenk becerilerini PvP ve PvE savaşlarında kullanırlar yada 24 saatlik süreler süresince şehrin muhafızları olarak atanabilirler. Sıhhat görevlileri, düşen oyuncuları canlandırmaya destek olurken, inşaat işçileri değişik sınıflarda binalar inşa edebilir.

Zombi ekonomisi

Undeads’in bir çok açık dünya hayatta kalma oyunundan değişik olduğu nokta, canlı ekonomisidir.

Oyuncular oyuna kendi NFT avatarlarına yatırım yapmadan erişebilse de, onlar yapana kadar Undeads dünyası tam olarak mevcut değil. Bu bununla beraber onlara, her biri kaynak biriktirerek, binalar inşa ederek, zırh ve silahlar üreterek ve muharebede düşmanları yenerek gelişebilen benzersiz, 3 boyutlu bir karakter verecek.

Bu faaliyetler ek olarak oyunculara öteki oyuncularla kaynak ve eşya satma yada takas etme fırsatı verecek; bölgeleriyle etkileşime giren öteki oyuncular vesilesiyle kazanın; ve bireysel mesleklerini uygulayarak oyun içi para birimi kazanın.

Kahn, “Değişik oyunlara binlerce saat verdim” dedi. “Sen oyunu seviyorsun fakat oyun seni sevmiyor. Elbet, onunla birazcık eğlendin – fakat ondan asla para kazanamayacaksın.

Undeads, oyuncuları meşgul eden ve geri gelmelerini elde eden kuvvetli bir iktisat ile bunu değiştirmeyi hedefliyor. Bu, oyun tarzınıza bağlı olarak kazanmanın birden fazlaca değişik yolunu sunmak anlamına gelir.

Kahn, Avrupa Blockchain Sözleşmesi 2023’te “Kazanmak için öldür var, bu Call of Duty’ye benziyor” dedi. “Fakat bu senin işin değilse ve ‘Ben bir inşaatçıyım, yalnız değişik dünyalar yaratmak isterim’ diyorsanız ve ortamlarda,’ kazanmak için çalışabilirsiniz. Kazanmak için kiralayabilir, kazanmak için yazabilir, kazanmak için zanaat yapabilirsiniz. Bir tek oyunu oyna ve temelde para kazanıyorsun.”

Ölümsüzlerin Şafağı

Undeads kendi bünyesindeki ekibin yanı sıra oyun endüstrisinin en elit şirketlerinden bazılarıyla da ortaklık kurmuştur. Warner Bros. ve Wabi Sabi Sound, Bioshock, Left 4 Dead 2 ve Dead Space 2 şeklinde oyunlar üstündeki çalışmalarıyla tanınıyor.

Undeads, mümkün olan en sürükleyici deneyimi yaratmak için çalışan 100’den fazla deneyimli geliştiriciden oluşan ekibiyle, geliştirmenin ikinci aşamasında. Bu, oyunun oynamaya hazır olmanın hala bir yolu olduğu anlamına gelir, sadece insanoğlu bugün hala dahil olabilir. Bir NFT basarak tarafınızı (insan yada zombi) seçmek aslına bakarsanız mümkünken, iksir kutuları da satın alınabilir.

Kahn, bitmiş ürün ulaştığında, Web3 oyunlarında yeni bir dönemin habercisi olacağını söylüyor. “Şu anda mevcut olan Web3 oyunları, duygusal içerik, ses ve grafiklerin hepsinin ürünün kalitesine katkıda bulunmuş olduğu geleneksel oyunlardan fazlaca uzak” dedi. “Ana hedefimiz, geleneksel oyunlardan kripto alanına varlıklı ve eğlenceye öncelik veren bir oyun getirmek.” Bu, AAA oyunların parlaklığını ve oynanabilirliğini Web3 oyunlarının sunmuş olduğu dijital iyelik hakları ve kazanç fırsatlarıyla birleştirmek anlamına gelir.

Kahn, “Hakikaten kripto oyunlarına stüdyo düzeyinde kalite getirmek istiyoruz” diye ekledi. “Yakınsamanın gerçekleşeceği yer orası.”

Undeads tarafınca desteklenen gönderi

Decrypt ile ortaklık hakkında daha çok informasyon edinin.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir