Uniswap DAO, Uniswap Foundation Oluşturmayı Düşünüyor

Mühim Çıkarımlar

Bugün Uniswap yönetişim forumunda bağımsız bir Uniswap Vakfı oluşturulması için bir öneride bulunuldu. Vakıf, protokol büyümesini desteklemek, protokolün yönetişim sürecini canlandırmak ve Uniswap’ı savunmakla görevlendirdi. Teklifte talep edilen bütçe, üç senelik bir pist için 74 milyon dolar artı yönetişim için 2.5 milyon UNI jetonudur.

Bu makaleyi paylaş

Uniswap DAO, protokolü büyütme mevzusunda Uniswap Labs ile beraber çalışacak bağımsız bir Uniswap Vakfı oluşturma olasılığını tartışıyor.

Uniswap Kurum Önerisi

Web3’ün en popüler borsalarından biri için yeni bir yönetim organı önerildi.

Bugün Uniswap yönetişim forumunda bağımsız bir Uniswap Vakfı oluşturmak için bir öneride bulunuldu. Vakfın amacı fazlaca amaçlı olacaktır: protokolün büyümesini desteklemek, yönetişim sürecini tekrardan canlandırmak ve merkezi olmayan değişiklik protokolünü korumak için çaba sarfetmek.

Teklif, vakfın Uniswap Bağışlama Programını yürütmesi için 60 milyon dolar talep ediyor. Program, protokol büyümesi, topluluk büyümesi, araştırma ve tasarım, merkezi olmayan karar verme ve yönetişim yönetimine adanmış projeleri finanse edecektir. Takıma üç yıl süresince ödeme yapmak için 14 milyon dolarlık işletme fonu da talep ediliyor. On sekiz ay sonrasında Vakıf, daha çok fon için yeni bir teklifle DAO’ya dönecekti.

Teklif, yönetişime katılmak için ek 2,5 milyon UNI tokeni (yazım esnasında 21.7 milyon doların kuzeyinde) talep ediyor. Toplam meblağ DAO tarafınca geri alınabilir ve yönetim haricinde başka bir amaç için kullanılamaz.

Kendisini Uniswap Labs’tan “tamamen bağımsız” duyuru etse de Vakıf, gene de eski Uniswap Labs Personel Şefi Devin Walsh ve Bağışlama Programı Lideri Ken Ng tarafınca yönetilecekti. Walsh ve Ng, vakfın çeşitli projelerinde çalışmak suretiyle on üyeyi daha işe almayı umuyor. Dört danışman da atandı ve üçüncü bir üye, teklifin geçmesinden sonraki üç ay içinde Walsh ve Ng’ye kurulda katılacak.

Duyuruyu takiben, Uniswap yaratıcısı Hayden Adams, heyecanını paylaşan bir takım tweet yayınladı ve “Bu geçtikten sonrasında Vakıf, protokolün bir tek hayatta kalmadığı, büyümüş olduğu bir gelecek için çalışan başka bir ekip olacak!”

Uniswap, Haziran ayında kullanıcılarına kripto para birimlerine ek olarak NFT ticareti yapma imkanı sunacağını duyurdu.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir şekilde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir