Uniswap Foundation teklifi, 74 milyon dolarlık fiyat etiketi üstünde karışık tepki aldı

Uniswap Labs topluluğu, ABD Birleşik Devletleri (ABD) merkezli bir Uniswap Vakfı oluşturacak yeni bir teklif üstünde düşünmeye başladı, sadece ilkin, 74 milyon dolara mal olacak.

Tavsiye, şimdiye kadar topluluktan karışık geri bildirimler aldı ve birçoğu vakfın Uniswap ekosistemini destekleme ve genişletme planlarını överken, ötekiler yüksek fiyat etiketine karşı çıktı.

5 Ağustos önerisi, Uniswap Labs’in eski Genelkurmay Başkanı Devin Walsh ve Uniswap Bağışlama Programı lideri Kenneth Ng tarafınca, vakfın ana amacının “Protokolün merkezi olmayan büyümesini desteklemek, yönetimi canlandırmak ve bir Protokol savunucusu olarak hizmet etmek” bulunduğunu belirterek ortaya atıldı. Walsh’a bakılırsa.

Oylama geçerse, Uniswap Vakfı (UF) Delaware’de kurulacak ve Walsh tarafınca yönetici direktör olarak yönetilecek, Ng ise operasyonların başı olacak.

Walsh, vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için, 60 milyon doları kendi Uniswap Bağışlama Programı (UGP) için kullanılacak olan üç yıl süresince UNI tokenleri olarak 74 milyon dolar istedi. 12 kişilik bir ekip oluşturun.

Uniswap, işlem hacmine bakılırsa dünyanın en büyük merkezi olmayan borsasıdır (DEX). DEX’in üçüncü versiyonu olan Uniswap V3, CoinGecko’ya bakılırsa, son 24 saat içinde 793,8 milyar dolarlık hacme haiz ve merkezi borsalar (CEX’ler) Huobi Global ve KuCoin ile aynı seviyeye geldi.

Uniswap’ın kurucusu Hayden Adams, 4 Ağustos’ta attığı bir tweet’te “Bu teklif için fazlaca heyecanlı bulunduğunu” duyuru etti. Adams, teklifin geçeceğinden güvenli görünüyordu, “Bu geçişten sonrasında Vakıf, Protokol’ün yalnız hayatta kalmadığı, büyümüş olduğu bir gelecek için çalışan başka bir ekip olacak!”

5/ Bir ekosistemin gücü, her ek ekip oluşturma ve başarısı için emek harcama ile büyür.

Imo, bu geçtikten sonrasında Vakıf, Protokol’ün yalnız hayatta kalmakla kalmayıp büyümüş olduğu bir gelecek için çalışan başka bir ekip olacak!

— hayden.eth (@haydenzadams) 4 Ağustos 2022

Teklif şu ana kadar Adams ve Uniswap topluluğundaki öteki kişilerden makul oranda destek almış olsa da, fiyatın oldukça yüksek bulunduğunu söyleyen mühim bir olumsuzlayıcı kohortla karşılaştı.

Cinneamhain Ventures’ın ortağı Adam Cochran, UF’nin hedeflerini onayladığını paylaştı, sadece 4 Ağustos’ta UGP için 60 milyon doların “bu aşamada yanlış yönlendirildiğini” ekledi.

1/17

Bu yüzden bir Uniswap Vakfı oluşturma önerisine aldırmıyorum – ve bence iyi bir planlaması var.

Sadece bu aşamada UGP’ye 60 milyon dolar yanlış yönlendirildi.

Uni Grants Programı şimdiye kadar ortalama 7 milyon dolarlık bağışlama dağıttı ve açıkçası yetersiz kaldı.https://t.co/Ri3VNOBh6c

— Adam Cochran (adamscochran.eth) (@adamscochran) 4 Ağustos 2022

Cochran, mevcut UGP’nin aslına bakarsanız vermiş olduğu 7 milyon dolarlık hibenin “ezici” mevzulara harcandığına dikkat çekti. UGP’nin yatırım yapmış olduğu birkaç kıymetli girişim olmasına karşın, “Mevcut performansın “3 yıl süresince çalıştırmamız için bizlere 60 milyon dolar + 14 milyon dolar verin” değerinde bulunduğunu düşünmüyorum.

İlgili: Aave DAO, aşırı teminatlandırılmış stablecoin’i onaylıyor, kripto topluluğunu bölüyor

Merkezi olmayan oyunun ortak yaratıcısı Dark Forest Scott Sunarto, UF’nin hedeflerinin protokolün gelişme potansiyeli ile uyumlu bulunduğunu, sadece teklifte fazlaca fazla “kabartma” bulunduğunu hissetti. UF’nin çabalarını “protokol büyümesi ve Ar-Ge” üstüne yoğunlaştırmasını önerdi.

Mevcut devam eden saman anketi geçerse, teklif 8 Ağustos’ta Anlık Görüntü yönetişim oylama platformunda nihai oylamaya sunulacak.

UNI, CoinGecko’ya bakılırsa son 24 saatte %1.4 artışla 9.04 dolardan işlem görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir