UPenn’in Wharton Okulu, Metaverse’de iş üstüne çevrimiçi sertifika kursu başlattı

Pennsylvania Üniversitesi Wharton İşletme Okulu Salı günü yapmış olduğu duyuruda, Aresty Yönetici Eğitimi Enstitüsü’nün “Metaverse Ekonomisinde İşletme” başlıklı bir sertifika programı başlatacağını duyurdu. Altı haftalık kurs, yoğun bir daldırma dozu ile çevrimiçi olarak öğretilecektir.

Dünyanın önde gelen işletme okullarından kabul edilen Wharton, fakülte ve sanayi temsilcileri tarafınca 50’den fazla konferansın yanı sıra altı olay çalışmasının yer alacağı kursu tasarlamak için danışmanlık şirketi Prysm Group ile beraber çalıştı. Konuk konuşmacılar, öteki kuruluşların yanı sıra Adobe, Animoca Brands, R/GA, RLY Network, Second Life, The New York Times ve The Wall Street Journal’dan gelecek.

Programın bilimsel niteliği olan direktörü Prof. Kevin Werbach yapmış olduğu açıklamada şunları söylemiş oldu:

“Metaverse, hala tam olarak anlaşılamayan mühim ve geniş bir fenomendir. İş liderlerini, danışmanları ve girişimcileri metaverse’nin getirmiş olduğu yaklaşan fırsatların anlayışıyla donatmayı umuyoruz.”

İlk talebe grubu 12 Eylül’de başlamış olacak ve eğitimlerine haftada 8-10 saat ayırmaları ve bunun 4,500$’a mal olması umut ediliyor. Okul, geçen yıl altı hafta devam eden ve 3.800 dolara mal olan “Blockchain ve Dijital Varlıkların Ekonomisi” adlı çevrimiçi kursunda olduğu benzer biçimde kriptoyla ödeme kabul edecek. Wharton ek olarak Stevens Center Blockchain Laboratuvarı’nı işletiyor ve Coursera internet sayfasında kripto ve blockchain üstüne parasız bir giriş kursu sunuyor.

Pennsylvania Üniversitesi, minimum 10.000 $ ile kripto bağışları da kabul etmektedir. Wharton, 2021’de kriptoda 5 milyon dolarlık bir bağış aldı ve bunu derhal fiat’a dönüştürdü. Bitcoin (BTC) hediyesi bugün 2,5 milyon dolardan birazcık daha azca değerde olacak.

Wharton’a nazaran, metaverse, 2030 yılına kadar 5 milyar kullanıcıyla 13 trilyon dolarlık bir pazar olacak. Wharton, Metaverse’de bir kurs sunan ilk Ivy League okulu bulunduğunu iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir