Uruguay Merkez Bankası, Tutum Odaklı Kripto Para Birimi Ürünleri Sebebiyle Binance’i Çağırdı – Düzenleme Bitcoin Haberleri

Uruguay Merkez Bankası, ülkede sundukları kripto bazlı tutum ürünleri serisi sebebiyle dünyanın en büyük borsalarından kabul edilen Binance’e bir davet yayınladı. Bankaya bakılırsa bu tutum ürünleri, yalnızca doğrulanmış bankacılık kurumları yada ulusal borsada hisse senedi ihraç eden firmalar vesilesiyle yapılabilir. Uruguay’ın hala kripto para birimine hususi bir düzenlemesi yok.

Uruguay Merkez Bankası Binance Tutum Ürünlerini İnceleyecek

Kripto para tutum ürünleri, dünyanın her yerindeki çeşitli düzenleyici kurumların ilgi odağındadır. Uruguay Merkez Bankası bu tarz şeyleri göz önünde bulunduruyor ve ülkedeki ürün portföyü sebebiyle kısa sürede Binance’e bir davet yayınladı. Kuruma bakılırsa Binance, bu tarz şeyleri düzenleyicilerden herhangi bir kayıt yada yetki almadan tutum odaklı alternatifler olarak sunuyor.

Kurum şu açıklamayı yapmış oldu:


Tasarruflarının uygulanması için kamuoyuna davet, sadece piyasada mevduat toplamaya yetkili finansal aracı kuruluşlar vesilesiyle yada borsa siciline kayıtlı ihraççı olarak yapılabilir.


Ek olarak Uruguay Merkez Bankası, Binance’i bu yatırım ürünlerinin tutum odaklı bir etkinlik olarak reklamını durdurmaya çağırdı.


Binance Cevapları

Kripto para borsası bu iletişime yanıt vermekte gecikmedi ve Bloomberg Linea’ya bakılırsa, Uruguay Merkez Bankası ile mevzu hakkında şimdiden görüşmeler yapıyor. Firmanın müdafa yapma ve yatırım ürünlerine bakış açısını izahat imkanı vardır.

Binance Uruguay, uyumluluk mevzularına odaklandıklarını ve bu endüstrinin genişlemesinin ve ana akım bir kesime ulaşmanın tek yolu olarak düzenlemeyi takdir ettiklerini belirtti. Binance ek olarak şunları da deklare etti:


Binance, en güvenli ortamı sağlamak için düzenleyiciler, yasa koyucular, yasa koyucular ve yasa uygulayıcı makamlarla ortaklaşa iş içinde emek vererek ve blok zinciri ekosisteminin geliştirilmesinde küresel olarak öncülük ettiğini pekiştiriyor.


Bu vaka, Venezuela, Arjantin ve Kolombiya benzer biçimde Latam’daki diğerleriyle karşılaştırıldığında, ülkedeki kripto popülaritesinin görece eksikliği sebebiyle mevzudan ayrılan kripto para varlıkları hakkında bir münakaşa başlatabilir. Aslına bakarsak, Uruguay’da hala kripto para birimine özgü bir yasa yok. Geçen yıl, Uruguay Merkez Bankası, gelecekte bir kripto para birimi faturası çıkarmak amacıyla kripto ile ilgili faaliyetleri açıklayan bir yol haritası yayınladı.

Binance ve Uruguay’daki tutum odaklı ürün portföyü hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Sergio Goschenko

Sergio, Venezuela merkezli bir kripto para gazetecisidir. Kendisini oyuna geç kalmış, Aralık 2017’de fiyat artışı olduğunda kriptosfere girmiş olarak tanımlıyor. Bilgisayar mühendisliği geçmişi olan, Venezuela’da yaşayan ve kripto para patlamasından toplumsal düzeyde etkilenmiş olarak, değişik bir görüş açısı sunuyor. kripto başarısı ve bunun bankasız ve yetersiz hizmet alanlara iyi mi destek olduğu hakkında.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir