Uzman, Birleştirme heyecanı azaldıkça ETH’nin birleşebileceğini söylüyor

Varlık yönetimi şirketi IDEG’in baş yatırım görevlisi, geçen hafta Ethereum (ETH) fiyatlarındaki artışın arkasından kripto para biriminin artık bir konsolidasyon aşamasında olabileceğini söylüyor.

Raporun yazarı Markus Thielen, Pazartesi günü Cointelegraph ile paylaşılan bir raporda, altı hafta ilkin ETH tutarları mevzusunda iyimser bulunduğunu, şimdi ise “davranışlarında ölçülü” bulunduğunu söylemiş oldu.

Sav, kripto para biriminin makro faktörlere ve fiyat analizine dayanıyordu ve Fed’in “likiditeyi tüketen Niceliksel Sıkılaştırma (QT) programını artırmaya” devam ettiğini ve ETH fiyatlarının ortalama 1.800 dolar civarında teknik dirence ulaştığını belirtti.

Varlık yönetimi şirketi ek olarak bunun, Ethereum’un ağ gelirinde %47’lik bir düşüş, kilitli toplam hacimde (TVL) bir düşüş görmüş olduğu ve USDC’nin 1,1 milyar dolarlık çıkış yaşamış olduğu stabilcoin piyasa değerinde bir düşüş olduğundan geldiğini belirtti. geçen hafta.

Salı günü Cointelegraph’a konuşan IDEG baş yatırım sorumlusu Markus Thielen, son fiyat rallisinin temellerde bir değişim tarafınca desteklenmediğini belirtti.

Thielen ek olarak, son Google arama verilerinin gösterdiği benzer biçimde, “Ethereum Merge” etrafındaki yutturmacanın artık düşüş eğiliminde olduğuna inanıyor.

Kaynak: “Ethereum Merge” Google trend neticeleri: Google, IDEG Research.

Thielen, bu “Birleştirme yorgunluğunun” ETH’nin 19 Eylül’deki Birleşme öncesinde bir konsolidasyon dönemine ayarlandığını gösterdiğini öne sürdü. Sadece Thielen, bunun daha çok satın alma fırsatı için kapılar açabileceğini de sözlerine ekledi:

“İdeal olarak, Ağustos ayının sonuna bir düşüş, bizi başka bir mükemmel giriş seviyesi için hazırlar”.

İlgili: Ustalaşmış tüccarlar, Birleştirmeyi oynamak için bu ‘riskten kaçınan’ Ethereum seçenekleri stratejisini kullanabilir

Thielen, ETH fiyatı ile şu anda yürürlükte olan Ethereum Merge Google arama neticeleri arasındaki garip korelasyon hakkında da yorum yapmış oldu:

“Duygu ve ilgi için iyi bir gösterge, sadece sonunda bozulacak ve alakasız hale gelecek. Bununla beraber, mevcut Ethereum’un fiyat değişikliğini vakaya gore zamanlama mevzusunda bazı bilgiler sunabilir ”.

Birleştirmenin arkasından Thielen, ETH fiyatının çoğunlukla benimseme oranlarının ne kadar süratli arttığından etkileneceği görüşünde:

“Gaz ücretleri aynı kalabilirken, benimseme eğrisi başlangıçta birçok ümit kadar süratli yükselmeyebilir, bu, saf nakit akışı terimleriyle ölçüldüğünde ETH’nin birazcık kıymetli olmasını sağlayabilir”.

ETH şu anda son 24 saatte %6,24 düşüşle 1,587 $ olarak fiyatlandırılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir