Uzman, kripto madenciliğinin uzun solukta hala karlı bulunduğunu söylüyor

Ayı piyasasına büyük göçten, kripto madencileri yıl süresince kârlılıkta bir değişiklik de dahil olmak suretiyle birçok güçlük yaşadı. Bununla beraber, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) madenciliği uzmanı Steve Bassi’ye gore, uzun vadeli beklentilerine bakarsak kripto madenciliği hala karlı olabilir.

Uygulamaya hususi entegre dönem (ASIC) madencilerinin maliyetleri ortalama 8.000 ila 12.000 ABD Doları içinde olduğundan ve elektrik maliyetleri öngörülen gelirin yarısından fazlasını oluşturduğundan – bir madencinin bir cihazın maliyetini karşılayabileceği mevcut tahmini süre dilimi beş ila beş arasındadır. altı yıl Mevzuyla ilgili yorum meydana getiren Bassi, madencilik gelirinin kısa vadede kesinlikle kasvetli görünse de süre geçtikçe değişeceğini söylemiş oldu. Dedi ki:

“Uzun solukta, 2024’te başka bir BTC yarılanması bekliyoruz. Dolayısıyla, uzun vadeli bir yatırımcı kısa vadede iyi madencilik yapabilir ve kim bilir 2024’te blok ödülü düştüğünde satış yapabilir.”

Gelecek yıllarda fiyatlar değişmezse, cihazlar o denli uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmadığı için madenciler için işler kötüye gidebilir. Bassi, madencilik donanımının üç ila beş yıl içinde kıymet kaybettiğini ve bazı parçaların tamamen değiştirilmesi icap ettiğini kaydetti. Bassi, “Bu cihazlarda 60 aya kadar, operatörlerin bu cihazların mühim bir kısmındaki bir güç kaynağını yada fanı değişiklik yapmak zorunda kalmaları mevzusunda iyi bir şansları var” dedi.

Buna karşın, madencilik uzmanı yeni Antminer cihazlarının su soğutma özelliklerini övdü. Bassi’ye gore, bu standart kalırsa soğutma daha verimli olacak ve yalnızca sıvı soğutmayı planlayan madenciler rekabet edebilecek.

İlgili: Bitcoin madencileri hodlinglerini satıyor ve ASIC tutarları düşmeye devam ediyor – Sektör için sırada ne var?

Bu ayın başlarında, JPMorgan stratejistleri, BTC üretme maliyetlerinin Haziran başlangıcında 24.000$’dan 13.000$’a düştüğünü belirtmişti. Bu sayı, geçen senenin Eylül ayından bu yana görülen en düşük sayı. Düşük üretim maliyetleri madencilerin satış baskısını hafifletebilirken, bazıları bunun varlık tutarları üstünde negatif bir tesiri bulunduğunu düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir