Varlık kilitlenmesi çözülmediği sürece kurumsal bahisler kalkmayacak: Coinbase CFO

Birleştirme sonrası Ethereum da dahil olmak suretiyle kripto varlıklarının kurumsal olarak stake edilmesi, gelecekte bir “fenomen” haline gelebilir, sadece varlıklarının hala “kilitlenmesi” gerekirken değil.

9 Ağustos’ta ikinci çeyrek kazanç çağrısı esnasında konuşan Mali İşlerden Görevli Başkan (CFO) Alesia Haas, ikinci çeyrekte kullanıma sunulan yeni hususi kurumsal stake hizmetinin “kısa vadeli bir fenomen” olmasını beklemediğini belirtti. hakikaten sıvı staking seçeneği” mevcuttur.

“Ürünleri ilk kez elimizde bulunduruyoruz. Daha ilkin, kurumların staking’e erişiminin yolu Coinbase Cloud aracılığıylaydı. […] Sadece bunu, perakende müşterilerimiz için haiz olduğumuza benzer bir delegasyonlu stake hizmeti olarak sunmak.”

Sadece Haas, yeni staking hizmeti için hala “erken günler” bulunduğunu ve ETH2 olarak da malum Merge Ethereum için bir sıvı staking seçeneği oluşturduklarında muhtemelen yalnızca “gerçek bir maddi tesir” göreceklerini söylemiş oldu.

Liquid stake etme, fonlara erişim sağlarken staking ödülleri kazanmak için fonları kilitleme sürecidir.

Haas, birçok finansal kuruluşun “varlıklarının müddetsiz olarak elde tutulmasını istemediğini” deklare etti.

“Doğrusu ETH2’yi stake ettiğinizde, varlıklarınızı Birleşmeye kadar ve sonrasında bir süre sonrasında Ethereum’a kilitlersiniz. Bazı kurumlar için, bu likidite kilitlenmesi onlar için uygun değildir. Bu yüzden, staking ile ilgilenebilecek olsalar da, likit bir varlık üstünde stake yapmak istiyorlar.”

Haas, bu probleminin “çözmek istediğimiz bir şey” bulunduğunu yine teyit etti ve bu likit stake işlemi, daha yüksek oranlarda fon havuzu oluşturabilecek finansal kurumlar için kullanılabilir olduğunda, “kurumsal gelirin gerçek maddi tesirini göreceğiz” dedi.

İlgili: Coinbase, kurumsal kripto yatırımları için yeni erişim noktaları oluşturmak suretiyle BlackRock ile ortaklık kuruyor

Yatırımcılar ve kurumlar, ilk olarak Eylül 2021’de başlatılan ‘Coinbase Prime’ vasıtasıyla Coinbase’in yetkilendirilmiş stake hizmetine erişebildiler. Platform ek olarak gelişmiş güvenlikli bir gizleme cüzdanına erişim, gerçek zamanlı kripto şeklinde başka entegre hizmetler de sunuyor. piyasa verileri ve analitiği ile merkezi olmayan yönetişim şeklinde kriptoya özgü öteki özellikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir