Visa ve FTX, 40 ülkede banka kartı sunmak için bir araya geldi

Küresel ödeme işlemcisi Visa, banka kartı hizmetini 40’tan fazla ülkedeki müşterilere sunmak için kripto borsası FTX ile ortaklık kurdu.

Ortaklık, FTX müşterilerinin Visa kartını direkt gizleme hesaplarına bağlayarak kripto para birimlerini itibari paraya dönüştürmelerini sağlayacak. Visa ve FTX, arka uçta dönüştürme işlemini tamamlayacaktır.

Türkiye ve Arjantin benzer biçimde ülkelerde sırasıyla %83 ve %78 benzer biçimde yüksek bir enflasyon rakamlarına ulaşan firmalar, Latin ABD, Asya ve Avrupa’daki yükselen piyasalara odaklanmak istediklerini söylemiş oldu.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, ortaklığın tüccarların kripto para birimlerini kabul etmesini kolaylaştıracağını ve kriptonun yararını spekülatif bir varlık sınıfı olmanın ötesine taşıyacağını söylemiş oldu.

Daha hafifçe bir notta, Bankman-Fried CNBC’ye kripto para birimlerinin geleneksel ödeme sistemlerini bozmak için tasarlandığını söylemiş oldu, sadece bankaların ve ödeme şirketlerinin teknolojiyi kucakladığını görmek garip.

Bankman-Fried, “Geleneksel ödeme ağlarını kesinlikle bozduğunu gördüğümüz bir teknoloji” diye ekledi. “Birçoğunun buna meylettiği gerçeğine saygı duyuyorum.”

Visa CFO’su Vasant Prabhu, kripto piyasası 2022’de %50’den fazla küçülmesine karşın, müşterilerin kripto hesaplarında daha çok durağan(durgun) para bulunduran kripto para birimleriyle ilgilenmeye devam ettiğini söylemiş oldu.

Ödeme devleri kriptoya akın ediyor

Bugüne dek Visa, müşterilerin dünya genelinde 80 milyon tüccarda kripto para harcamasına olanak sağlamak için Binance dahil 70’in üstünde kripto platformuyla iş birliği yapmış oldu.

Ödeme devi Mastercard, kripto ekosisteminde de zemin kazanıyor. Kullananların direkt Mastercard banka ve kredi kartlarıyla NFT satın almalarına izin vermek için Coinbase ile ortaklık kurdu.

PayPal, Haziran ayının başlarında, ABD merkezli kullananların kripto para birimlerini kolayca aktarma etmeleri, göndermeleri ve almaları için bir ödeme ağ geçidi kurduğunu duyurdu.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir