Voyager CEO’sunun hisse senedi satışlarından 30 milyon dolar kazanılmış olduğu bildirildi

CNBC’nin 3 Ağustos tarihindeki haberine bakılırsa, Voyager’ın CEO’su Stephen Ehrlich 2021’de şirket hisselerini satarken 30 milyon doların üstünde para kazanmıştır.

CNBC’nin raporuna bakılırsa Ehrlich, 9 Şubat 2021 ile 31 Mart 2021 içinde on bir işlemde 1,9 milyon hisse sattı. İşlemler 31 milyon dolar değerindeydi.

CNBC, firmanın “karmaşık ve opak yapısı” sebebiyle Ehrlich’in yapmış olduğu toplam miktarı “tespit etmenin zor” bulunduğunu belirtti.

Ehlrich, Voyager’ın hissesini zirveye yakın bir yerde sattı

Ehrlich’in toplam 1,4 milyon hissesi ve 19 milyon dolar tutarındaki en büyük üç işlemi Şubat 2021’de yapılmış oldu ve Stifel Nicolaus’un 50 milyon dolarlık ikincil teklifiyle bağlantılıydı.

Voyager’ın oranı, Mart 2021’de 26 dolara kadar terfi etti ve Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) şeklinde amiral gemisi dijital varlıkların boğa koşusuna denk geldi.

CNBC, Voyager’ın hissesinin ondan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan “Ehrlich’in 5 Nisan 2021’deki son satışından yedi gün sonrasında 29.86 dolarla” işlem göreceğini bildirdi. Sadece hisseler bu zirveden üç hafta sonrasında değerinin %41’ini yitirdi.

Voyager, ASDP’nin benimsenmesini iptal etti

Voyager, Aralık 2021’de otomatik menkul kıymetler elden çıkarma planını (ASDP) kabul etti. Siyaset, içeriden öğrenenlerin ve yöneticilerin hisselerini alıp satarken gereksiz bir avantaj elde etmelerini önleyen bir tecim planı dayatmayı amaçlıyor.

Sadece Ehrlich, bir aydan kısa bir süre sonrasında politikayı iptal etti şundan dolayı “yatırımcıların planı geri çekmesinin en iyisinin bulunduğunu düşündü”.

ASDP iptal edilmeden ilkin, Voyager yöneticileri siyaset kapsamında herhangi bir işlem yapmamıştı.

Voyager ve kripto piyasası çöküşü

Voyager, son kripto firmalarının piyasa çöküşünden derinden etkilenen kriptolardan biriydi. Kripto kredi hizmeti sağlayıcısı, Three Arrows Capital şeklinde borç verenlerin kredilerinde temerrüde düştüğünü ortaya çıkardıktan sonrasında 6 Temmuz’da batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Raporlar ek olarak Voyager’ın ürünlerinin Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafınca güvence altına alınmadığını da ortaya koydu. Federal ajans, firmayı bu tür “yanlış ve yanıltıcı” iddialarda bulunmaktan vazgeçmesi mevzusunda uyaran bir bildiri yayınladı.

Bazı ABD eyaletleri de firmanın operasyonuyla ilgili soruşturma başlattı.

Gösterilen: Bitcoin, İflas

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir