Voyager, FTX Ortak Plan Önerdikçe Para Çekme İşlemlerini Tekrardan Açmaya Çalışıyor

Mühim Çıkarımlar

İflas eden kripto şirketi Voyager Digital, kullananların bakiyelerine erişmesine izin vermek için mahkeme izni istediğini söylemiş oldu. Bağlantısız bir gelişmede FTX, Voyager müşterilerinin kendi platformu üstünden para çekmelerine izin vermeyi teklif etti. Voyager’ın FTX ve Alameda Research ile mevcut bir ilişkisi var, sadece bu teklifi kabul edip etmeyeceğini söylemedi.

Bu makaleyi paylaş

Voyager ve FTX, kullananların hesap bakiyelerine tekrardan erişim kazanmalarına destek olabilecek tamamlayıcı planlar ortaya koydu.

Voyager Para Çekme İşlemlerine Doğru

Voyager, 1 Temmuz’da para çekme işlemlerini askıya aldı ve müşterileri üç hafta süresince bakiyelerine erişimden yoksun bıraktı.

Şimdi, batkı ve tekrardan yapılandırma işlemleri, müşterilerin hesap bakiyelerine tekrardan erişim kazanmalarına izin verebilir. Voyager, son olarak başvurularından birinin müşterilerin fonlarını geri çekmesine izin vermek için mahkeme onayı istediğini söylemiş oldu.

Bu fonlar Metropolitan Commercial Bank’taki For Benefit Of (FBO) hesaplarında gizlenen USD bakiyelerinden oluşmaktadır.

Voyager, olağan fiil sürecinde kullanıcı para çekme taleplerini işlemeyi planladığını söylemiş oldu. Sadece bu plan, 4 Ağustos’taki bir sonraki mahkeme duruşmasının sonuçlarına bağlı.

Şirket ek olarak bir finansman güncellemesi sağlamış oldu. Geçen yıl satın almış olduğu Coinify şirketini satmak için mahkemeden izin istediğini söylemiş oldu. Daha ilkin çalışanlara ve öteki işletme giderlerine ödeme yapmak için mahkeme onayı aldığını da sözlerine ekledi.

FTX Ortak Geri Çekilme Planı Önerdi

Voyager’ın planlarının yanı sıra FTX, ortaklaşa iş içinde kendi platformu üstünden para çekme işlemlerine izin vermeyi teklif etti.

Bu teklife nazaran, FTX kardeş şirketi Alameda Research, Voyager’ın dijital varlıklarını ve dijital varlık kredilerini adil piyasa değerinde nakit olarak satın alacaktı.

Voyager kullanıcıları ondan sonra bir FTX hesabı açarak fonlarına erişebilirler. Bu isteğe bağlı olacaktır ve katılmayı seçen müşteriler, FTX’in öteki hizmetlerini kullanmadan bakiyelerini nakit olarak çekebilirler. Alternatif olarak, kullanıcılar ilk ay ücretlerinden feragat ederek kriptoya yatırım hayata geçirmeye devam edebilirler.

FTX, teklifini yukarıda detaylı bir şekilde açıklanmış olduğu suretiyle Voyager’ın planından ayırarak, “tanıdığını” belirtti.[s] Voyager’ın müşterilere FBO hesapları vasıtasıyla likidite sağlamak için başka yolları olabileceğini ve gerektiğinde bu hesapları dahil edeceğini yada hariç tutacağını söylemiş oldu.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Voyager’ın müşterilerinin “teminatsız alacakları olan batkı yatırımcıları olmayı seçmediklerini” söylemiş oldu. Teklifinin “batkı etmeyen bir kripto işini çözmenin daha iyi bir yolunu oluşturmak” anlamına geldiğini deklare etti.

Bankman-Fried daha ilkin Voyager’ın imdadına yetişmişti. Haziran ayında, öteki şirketi Alameda Research, Voyager’a 485 milyon dolar nakit ve kripto ödünç verdi. Bu kredi, Three Arrows Capital’in (3AC) benzer değerdeki bir krediyi temerrüde düşmesinden sonrasında verildi.

FTX, mevcut teklifinin FTX’in Voyager’dan Three Arrows Capital ile ilgili olarak kredi almasını yada dava iddialarını içermediğini söylemiş oldu. Voyager’ın bu meseleleri kendi başına sürdürmeye devam edeceğini söylemiş oldu.

FTX, 26 Temmuz’a kadar bir cevap istedi ve anlaşmayı Ağustos ayı başlarında tamamlamayı hedeflediğini söylemiş oldu. Voyager ise teklifi kabul edip etmeyeceği mevzusunda yorum yapmadı.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki kripto para birimlerine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler öncesinden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir