Voyager, FTX’in Satın Alma Teklifinin “Düşük Top Teklifi” Yanıltıcı Bulunduğunu Söylemiş oldu SBF Geri Döndü

Mühim Çıkarımlar

Voyager’ın batkı avukatları, FTX’in borsa varlıklarını satın almak ve müşterilere anında likidite sağlamak için yapmış olduğu satın alma teklifine, teklifi zararı dokunan ve son aşama yanıltıcı olarak nitelendirerek cevap verdiler. Sam-Bankman Fried, avukatların yalnızca tasfiye teklifine karşı olduklarını bu sebeple Voyager’ın kalan fonlarını ücret talep ederek boşaltmak istediklerini söyleyerek cevap verdi. Voyager, meşhur kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in 665 milyon dolarlık bir krediyi temerrüde düşürerek borsayı bir batkı krizine sürüklemesinin arkasından 6 Temmuz’da Bölüm 11’de batkı başvurusunda bulunmuş oldu.

Bu makaleyi paylaş

Voyager’ın teklife verdiği cevap hakkında yorum icra eden FTX’in kurucusu ve CEO’su Sam-Bankman Fried, yalnız batkı avukatlarının davayı uzatmaktan yarar sağlayacağını, müşterilerin ise “sıçacağını” söylemiş oldu.

Voyager Lawers, FTX’in Satın Alma Teklifini Çarptı

Voyager Digital’in avukatları ve FTX’ten Sam-Bankman Fried, Voyager’ın iflası üstüne kamuoyunda münakaşaya girdi.

Pazar günü meydana getirilen bir mahkeme başvurusunda, batkı eden kripto para borsası Voyager Digital’i temsil eden avukatlar, hisse senedi sahibi ve rakip şirket FTX’in Voyager müşterilerine anında likidite sağlamak için yapmış olduğu satın alma teklifine “son aşama yanıltıcı” ve zararı dokunan diyerek cevap verdi. Voyager’ın yanıtı, “AlamedaFTX teklifi, AlamedaFTX’e avantaj elde eden bir temelde kripto para biriminin tasfiyesinden başka bir şey değil” dedi. “Beyaz bir şövalye kurtarıcısı şeklinde giyinmiş düşük top teklifi.”

22 Temmuz’da gösterilen bir basın açıklamasında FTX, Voyager’a Alameda Research’ün Voyager’ın tüm kripto varlıklarını ve kredilerini (batkı edilmiş kripto hedge fonu Three Arrows Capital’a verilen krediler hariç) satın almasını ve bu tarz şeyleri, etkilenen müşterilere anında likidite sağlamak için kullanmasını sağlayacak bir antak kalma teklif etti. batkı. Satın alma teklifine gore, Voyager müşterileri FTX hesapları açabilecek ve işlemlerdeki haklarını ve taleplerini korurken kalan varlıklardan paylarını nakit olarak çekebilecekler. FTX’e gore bu, Voyager müşterilerine derhal bir miktar likidite alma ve senelerce sürebilecek ve onları risklere maruz bırakabilecek bir batkı sürecinden vazgeçme şansı verecekti.

Sadece, teklife dün meydana gelen yanıtta, Voyager’ın batkı avukatları, FTX’in teklifinin borsa müşterileri için değerden ziyade kendisi için tanıtım oluşturmak için tasarlandığını söylemiş oldu. “AlamedaFTX, yanıltıcı yada tamamen yanlış iddialarla dolu bir basın açıklamasıyla Teklifini kamuya açıklayarak Borçlulara ve İflas Mahkemesine karşı birçok yükümlülüğü ihlal etti.” FTX.

Voyager’ın Pazartesi günü Twitter’daki satın alma teklifine verdiği cevap hakkında yorum icra eden FTX kurucusu ve CEO’su Sam-Bankman Fried, batkı işlemlerini uzatmaktan yararlanacak tek tarafın müşterileri değil Voyager’ın avukatları olacağını söylemiş oldu.

3) Eh, *geleneksel* süreç, müşterilerin varlıklarını geri almadan ilkin düzüşmeleridir.

İlk olarak, fonların donmuş olduğu uzun ve uzun bir süreç var. Seneler sürebilir.

Mt. Gox’u hatırlıyor musun? Bu süreç *hala devam ediyor*.

— SBF (@SBF_FTX) 25 Temmuz 2022

“Eh, *geleneksel* süreç şu ki, müşteriler varlıklarını geri almadan ilkin düzülürler,” dedi. Kolay tasfiyenin aksine, bir tekrardan yapılandırma süreci sürebilir ve müşterilerin fonlarını senelerce dondurabilir. Ayrıca, çeşitli batkı acentelerinin müşterilerini danışmanlık ücretleriyle kurutacaklarını ve bunun da prosedür tamamlanana kadar sonunda milyonlarca dolarlık maliyete yol açabileceğini söylemiş oldu. “Mesela danışmanlar, muhtemelen batkı sürecinin mümkün olmasıyla birlikte uzun sürmesini ve ücretlerini en üst düzeye çıkarmasını istiyorlar. Teklifimiz, insanların varlıkları süratli bir halde talep etmelerini sağlar ”dedi.

Voyager, Three Arrows Capital’in borsadan 665 milyon dolarlık bir krediyi temerrüde düşmesinden sonrasında, 6 Temmuz’da, firmanın tekrardan yapılandırılmasına ve sonunda yükümlülüklerini yerine getirmek için faaliyette olmasına müsaade eden bir tür gönüllü batkı davası olan Bölüm 11 için başvuruda bulunmuş oldu. Three Arrows’un patlaması, sanayi genelinde bir likidite krizi ve batkı dalgası yarattı ve Celsius, blockchain.com ve Digital Currency Group şeklinde şirketlere ciddi şekilde zarar verdi.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir