Voyager İflası ABD Ustalaşmış Hanım Futbolcu Ödemelerini Riske Atıyor: Rapor

ABD Ulusal Bayanlar Futbol Ligi’ndeki (NWSL) oyuncuların, şirket batkı ettikten sonrasında kripto komisyoncusu Voyager ile meydana getirilen bir anlaşmanın vaat edilen ödemelerini kaçıracakları bildiriliyor.

Sportico Pazartesi günü bildirdiğine bakılırsa, lig oyunculara sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak vaat edilen fonları kaçırabileceklerini söylemiş oldu.

Geçen yıl Aralık ayında açıklanan ortaklık, NWSL tarihinin en büyüklerinden biriydi ve fazlaca yıllı bir antak kalma olması amaçlanmıştı.

Bağlantının bir parçası olarak, lig ödemenin yarısını nakit olarak alırken, oyuncular öteki yarısını kripto şeklinde alacaktı. Her sporcuya, mevduatları almak ve kendi kripto portföylerini oluşturmak için bir Voyager hesabı verilecekti.

Sadece Sportico, duruma yakın birden fazla kaynağa atıfta bulunarak, hesapların hiçbir süre finanse edilmediğini bildirdi.

Şimdi, Voyager Temmuz ayının başlarında batkı başvurusunda bulunduğundan, bu oyuncu ödemelerinin geleceği belirsiz görünüyor.

Basına meydana getirilen açıklamada, NSWL şunları söylemiş oldu: “Oyuncu Fonu, oyuncuları kripto alanına yatırım mevzusunda eğitmek amacıyla daima Voyager’daki hesaplara kripto para biriminde dağıtılmak suretiyle tasarlandı. Bundan dolayı, kripto para piyasasının oynaklığı mevzusunda daima risk vardı.”

Voyager’ın iflasının bir sonucu olarak oyuncuların temel maaşları üstünde herhangi bir tesirinin olmadığı, etkilerinin sponsorluk anlaşmasının vaat edilen faydalarıyla sınırı olan olduğu anlaşılmaktadır.

Decrypt, yorum için NWSL ve Voyager ile iletişime geçti.

Voyager, NWSL anlaşması ‘fena bir işti’

Eski ustalaşmış futbolcu Haley Carter, anlaşmayı “fena iş” olarak nitelendirerek haberlere cevap verdi.

Twitter’da, “NWSL oyuncuları, NWSL tarafınca piyasaları ve yatırım platformlarını takip eden her insanın tam anlamıyla bir yitirme planı bulunduğunu kabul etmiş olduğu bir yitirme planına karşı savunmasız bırakılıyor” diye yazdı. “Tamamımız bunun geleceğini biliyorduk ve bu hala inanılmaz bir hayal kırıklığı.”

Oyuncu maaşları üstünde hiçbir tesiri olmasa da, “Voyager ile ortak olmak ve iyi bir anlaşmaymış benzer biçimde konuşmak hala fena bir iş.”

NWSL oyuncuları, NWSL tarafınca piyasaları ve yatırım platformlarını takip eden her insanın tam anlamıyla bir yitirme planı bulunduğunu kabul etmiş olduğu bir yitirme planına karşı savunmasız hale getirildi. Tamamımız bunun geleceğini biliyorduk ve bu hala inanılmaz bir hayal kırıklığı. https://t.co/gJJYVBnxYv

– Haley Carter (@H_C_Carter) 1 Ağustos 2022

Haber, son yıllarda kripto para birimi firmaları tarafınca imzalanan birçok spor sponsorluğu anlaşmasıyla ilgili yeni endişeleri artıracak.

Kripto şirketleri geçen sürem yalnızca NBA sponsorluk anlaşmalarına toplam 130 milyon dolar harcarken, bu yılki Super Bowl’da üstün dereceli sayıda kripto reklamı yer aldı.

Futbol ek olarak, spor hayranlarını satın alan haline getirmek isteyen platformlar için de mühim bir hedef alan olmuştur. Son olarak olarak, futbol kulübü FC Barcelona, ​​blockchain tabanlı spor fanatiği uygulaması Socios.com ile multi milyon euroluk bir ortaklık duyurdu.

Kripto haberlerinden haberdar olun, gelen kutunuzda günlük güncellemeler alın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir