Washington DC Roma Katolik Başpiskoposluğu kripto bağışlarını kabul edecek

Roma Katolik Kilisesi’nin Washington DC Başpiskoposluğu, bakanlıklarını büyütme çabasının bir parçası olarak kripto para birimindeki bağışları kabul etmeye başlamış olacak.

Salı günü yapmış olduğu bir duyuruda, kripto platformu Engiven, bağış toplama çabaları ve kilisenin “dijital yönetim girişimlerini” çoğaltmak için Washington DC Roma Katolik Başpiskoposluğuna bağışları kolaylaştıracağını söylemiş oldu. Başpiskoposluğun internet sayfasına nazaran, fonlar DC bölgesindeki 139 cemaatin yanı sıra gereksinim sahiplerine yiyecek sağlanması da dahil olmak suretiyle mahalli programları direkt desteklemek için kullanılacak.

Başpiskoposluk geliştirme direktörü Joseph Gillmer, “Washington DC’nin Roma Katolik Başpiskoposluğu, cemaatçileri yeni ve coşku verici yollarla meşgul etmek için teknolojiden yararlanmaya çalışıyor, bu da sadıkların Kilise’nin misyonunu yerine getirmesini kolaylaştırıyor” dedi.

Engiven, Washington Roma Katolik Başpiskoposluğu ile ortak olmaktan gurur duyar.

Kuruluşlar niçin Engiven’ı seçiyor?

✅ Benzeri olmayan güvenlik
✅ Benzeri olmayan özellikler + özelleştirme
✅ Birinci derslik destek#kripto para birimi #kâr amacı gütmeyen #hayırseverlikhttps://t.co/AelIxnc1fq pic.twitter.com/W4HWZ24gfb

— engive (@engiveninc) 2 Ağustos 2022

Engiven’in başpiskoposluk sayfası, Bitcoin’den (BTC) 0x’e (ZRX) kadar birçok kripto para biriminde anonim olarak bağış gönderme seçeneğini içeriyordu. Platforma nazaran, bireysel cemaatler için belirlenen fonlar, bağışlardan elde edilmiş net gelirin %100’ünü alıyor.

Cointelegraph, Kasım ayında Engive’in, 10 milyon dolarlık tek bir BTC bağışını işlemek de dahil olmak suretiyle 400’den fazla inanç temelli müessese için kripto bağışlarını kolaylaştırdığını bildirdi. Kurucu James Lawrence, kripto ekosistemin bir parçası haline ulaştığında “inanç temelli hiçbir müessese, kilise yada kar amacı gütmeyen müessese, çevrimiçi seyircilerini, bağışçılarını ve arayanlarını dikkatsizlik etmeyi göze alamaz” dedi.

İlgili: Rus yanlısı gruplar, Ukrayna’ya gönderilen kripto bağışlarının yalnızca %4’ünü topladı

Roma Katolik Kilisesi’ndeki bazı piskoposlar son olarak teknolojiyi kullanmaya açık görünse de, Rus Ortodoks Kilisesi Şubat 2021’de bağışlar için kripto para birimini kabul etmeyi yada kendi dijital para birimini oluşturmayı planlamadığını söylemiş oldu. Bir sözcü, o sırada kilise üyelerinin kripto yerine telefonla para göndermesini önerdi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, o zamandan beri dijital finansal varlıkların ülkede ödeme olarak kullanılmasını yasaklayan bir yasa tasarısı imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir