Waves Topluluğu, Vires.Finance için “Sıfırlama” Teklifini Geçti

Mühim Çıkarımlar

Vires.Finance’ın arkasındaki topluluk, borç verme protokolünü “sıfırlayacak” bir “DeFi Canlandırma Planı” lehinde oy kullandı. Waves tabanlı borç verme protokolü, Nisan ayında Neutrino stablecoin’in (USDN) ayrıştırılmasından bu yana aylarca devam eden bir likidite krizinden muzdaripti. Yeni teklif, belirli hesap sahiplerine geri ödeme yapılmasına, pozisyonlarına devam etmesine yada bu tarz şeyleri USDN ile değiştirmesine izin verecek.

Bu makaleyi paylaş

Waves tabanlı borç verme platformu Vires.Finance, kargaşa ve bunalımlı piyasa koşullarında bu Nisan ayında stabilcoin’in ayrılmasının peşinden kullanıcıları bir tüm haline getirmek için muhteşem önlemler alıyor.

Waves Topluluğu “Sıfırlama” Planını Destekliyor

Bir DeFi ödünç verme protokolü, bir topluluk oylamasının peşinden “sıfırlanıyor”.

Salı günü meydana getirilen bir basın açıklamasına gore, Vires.Finance’ın arkasındaki topluluk, kredi verme protokolünü “sıfırlamak” için yeni bir teklifin ezici bir çoğunlukla lehinde oy kullandı. Waves tabanlı DeFi platformu, Waves tabanlı stabilcoin Neutrino’nun (USDN) dolara karşı durağan(durgun) kıymetini kaybetmesinden sonrasında son aylarda büyük sorunlarla karşı karşıya kaldı. Vires, depegging vakasının peşinden bir “banka hücumu” yaşadı ve kullanıcıları paralarını çekemez hale getirdi.

USDN, Nisan ayından bu yana dolar paritesini neredeyse toparlamış olsa da (şu anda 0,99 dolardan işlem görüyor), peşinden gelen likidite krizinin yansımaları devam ediyor. Yeni teklif, kullanıcıları çeşitli yöntemlerle bütünleştirmeyi amaçlıyor. İlk olarak Waves, kurucusu Sasha Ivanov’un kendi cüzdanına kabaca 500 milyon dolarlık fena borç üstlendiğini ve krizden etkilenen kullanıcılara ödeme yapmayı planladığını iddia ediyor. Bu tedbir, Vires kullanıcılarının geri ödeme alma yada fonlarını protokolde tutma içinde seçim yapmalarını sağlayacak olan ve şimdi kabul edilen “DeFi Revival Plan”ın bir bileşenidir.

Teklif yürürlüğe girdiğinde, toplam 250.000 ABD Dolarını aşan durağan(durgun) para hesapları (USDT ve USDC) olan Vires kullanıcıları, 365 günlük hak kazanma süresi ve %5 tasfiye bonusu ile pozisyonlarını USDN ile değişiklik yapma seçeneğine haiz olacaklar; yada Ivanov borcu geri ödemek için USDN pozisyonlarını tasfiye ederken pozisyonlarını olduğu şeklinde (%0 APY’de) tutmayı seçebilirler. Basın açıklamasında, tasfiyelerin “piyasa koşullarına bağlı olarak” işleme alınacağı açıklandı. Platformun yönetim belirteci olan gVires sahipleri, gelir sistemi vasıtasıyla “iki aylık APY değerinde” kullanma seçeneğine haiz olacak. Ekip, bu oylamanın “projeyi istikrara kavuşturmak ve etkilenen tüm kullanıcılara geri ödeme yapmak için son bir adım” bulunduğunu söylüyor.

Waves’in stablecoin’i, bu yıl depegging krizinden muzdarip olan tek şahıs değil. En dikkate kıymet olanı, Terra’nın algoritmik stabilcoini UST’nin süratli çöküşü olurken, hem TRON’un USDD’si hem de Tether’in USDT’si son aylarda günlerce uzun süreler süresince bir doların altında işlem görmüş oldu. Sabitlemeyi dengelemek için Terra’nın uçucu tokeni LUNA’ya güvenen UST, çöküşünden bu yana asla toparlanamadı. Şu anda 0.03 dolardan işlem görüyor.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvelde haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada noksan yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, noksan yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için herhangi bir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir