Web3 tesir alanı sağlayıcısı Durdurulamaz Tesir Alanları 65 milyon dolar topladı, en yeni kripto tek boynuzlu at oldu

Web3 alan adı sağlayıcısı Unstoppable Domain, Pantera Capital tarafınca yönetilen 65 milyon dolarlık A serisi fonlama turunu kapattıktan sonrasında 1 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştı.

Yatırım hakkında konuşan Panthera Capital Ortağı Paul Veradittakit şunları söylemiş oldu:

Durdurulamaz Tesir Alanları, bildiğimiz şekliyle interneti değiştirecek yeni bir merkezi olmayan kimlik kategorisini hızla tanımlıyor. Bu vizyonu gerçeğe dönüştüren Matt’i ve ekibin geri kalanını desteklemekten gurur duyuyoruz.”

A Serisi turundaki öteki yatırımcılar içinde Draper Associates, Boost VC, Mayfield, Gaingeles, Alchemy Ventures, Redbeard Ventures ve Spartan Group içeriyor.

Durdurulamaz Alanların Kurucusu Matthew Gould, uzun bir süredir insanların dijital kimliklerinin büyük firmalar tarafınca denetim edildiğini, sadece dijital ekonominin günlük yaşama entegre olmasıyla beraber artık insanların kimliklerine web üstünden haiz çıkmalarının mecburi hale geldiğini kaydetti. niçin Durdurulamaz Tesir Alanları oluşturuyorlar.

Goud sözlerine şu şekilde devam etti:

1 milyar dolarlık değerleme, “kimlik bileşenini finans bileşeninden” ayırarak, merkezi olmayan, dijital kimliklerin arkasındaki altyapının önemini vurguluyor.

Son olarak finansmanla, Unstoppable Domains ekibini genişletmek, yeni ortaklıklar oluşturmak ve daha çok işletmenin ve ferdin Web3 kimliğini platformda oluşturmasına izin vermek istiyor.

Durdurulamaz Tesir Alanları büyümeye devam ediyor

Alan adlandırma platformu, kullananların dijital kimliklerinin tam kontrolü ve mülkiyeti ile NFT alanları oluşturmalarına izin vermek için 2018’de kuruldu.

Platform tarafınca verilen alan adları, uzun kripto cüzdan adreslerini değişiklik yapmak ve desteklenen Web3 uygulamalarında oturum açmak için kullanılır. Kullanıcılar .crypto, .coin, .bitcoin, .x, .888, .nft ve .dao şeklinde üst düzey alan adlarına (TLD) kaydolabilir.

Şimdiye kadar, .Wallet Alliance’a 300.000 NFT alan adı ve 32 cüzdan dahil olmak suretiyle 1,4 milyondan fazla alan adı kaydettirdiler.

240.000 müşterisinin talebini karşılamak için Unstoppable Domains, Polygon, Blockchain.com, MoonPay şeklinde Web3 şirketleriyle stratejik ortaklıklar kurdu. Fortune tarafınca hazırlanan bir rapor, Eylül 2019’da adlandırma hizmetini başlatmasından bu yana 80 milyon dolardan fazla satış elde ettiğini ortaya koyuyor.

Şirket için geleceğe olan inancını dile getiren Gould, Fortune ile yapmış olduğu röportajda düşüncesini şu şekilde dile getirdi:

“…beş yıl içinde bir milyar insan minimum bir NFT alanına haiz olacak ve bir çok insan ortalama beş alana haiz olacak.”

Web3 alan adları kalıcıdır

Temmuz ayının ilk haftasında, 108.000 ENS alan adı kaydedildi ve bu, bundan önceki aya bakılırsa %216’lık bir artışa işaret ederken, 684.000 $ satış sağlamış oldu. Ani artış, ENS adresi 000.eth’in üstün dereceli kıran 300 ETH karşılığında satın alınmasından kaynaklanıyor olabilir. Web3 alan adının benimsenmesi arttıkça, alan adı çevirme büyük bir eğilim olabilir.

Ayrıca, Durdurulamaz Tesir Alanları (UD) kısa sürede rakibi olan Gateway.io’yu rakip El Sıkışma sisteminde bir .wallet tesir alanı çalıştırdığı için dava etmekle tehdit etti. Durdurulamaz Alan Adları, .wallet üst düzey alan isminde ticari marka haklarına haiz bulunduğunu iddia eder.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir