Web3 Vakfı, Polkadot’ta 400 proje hibesini geçti

Polkadot’ta bağışlama dağıtmaktan görevli müessese olan Web3 Vakfı, 400 onaylı projenin kilometre taşını geçti.

Web3 Foundation (W3F) Aralık 2018’de kurulduğundan bu yana Polkadot ekosisteminde inşa etmek isteyen projelerden yüzlerce müracaat aldı – vakıf bu başvuruların ortalama %40’ını onayladı.

Web3 Foundation’ın görevi Polkadot ve onun parachain ağı ile sınırı olan değildir, sadece yatırımlarının büyük kısmı burada yapılmıştır.

W3F dönüm noktasını kutluyor

Web3 Vakfı, bağışlama programı için kilometre taşını geçmeyi anmak için şu ana kadar onaylanan projelerin ayrıntılarını paylaştı.

Vakıf, 415’i onaylanmak suretiyle 1.054 fon başvurusu yapıldığını deklare etti. Bu projelerin kapsamı, temel katmandan ara katman yazılımına ve tüketici uygulamalarına kadar tüm web3 yığınını kapsayacak şekilde büyük seviyede değişmektedir.

Web3 Vakfı, cüzdanlardan, geliştirme araçlarına ve API’lerden akıllı sözleşmelere ve UI geliştirmeye kadar uzanan projeleri finanse etti.

Vakıf, 181 ekibin minimum bir projeyi tamamladığını ve 300 ekibin ilk kilometre taşlarını başarıyla teslim ettiğini belirtti.

Yaşam döngüsünün bu aşamasında, Polkadot, tüketiciye yönelik uygulamalar dağıtılmadan ilkin parachainlerinin oluşturulması ve öteki Katman 1’lere bağlanması gerektiğinden, hâlâ geliştirici odaklıdır.

Dünyayı merkezden uzaklaştırmak

Web3 Vakfı’nın fon alıcıları dünya genelinde oldukça eşit bir halde dağıtıldı; ekiplerin %14’ü ABD’den, %13’ü Çin’den, %8’i Singapur’dan geldi ve Avustralya, Japonya ve Arjantin şeklinde ülkeler de yoğun bir halde temsil edildi.

Polkadot için 400 hibenin tamamlanması, blok zincir blok zinciri için yoğun bir zamanda geliyor. DOT tokenini stake etmek, yeni stake etme ve aday gösterme panosunun piyasaya sürülmesiyle daha kolay hale gelirken, zincir üstünde karar almanın yapılmış şeklini iyileştirmek için bir yönetişim yenilemesi hazırlanıyor.

Web3 Foundation, bağışlama alanların artık “dijital kimlik ve gizlilik, IoT, oyunlar, veri depolama ve finans dahil olmak suretiyle oldukça çeşitli merkezi olmayan kullanım durumları” üstünde çalıştığını vurgulayarak son olarak dönüm noktasından gurur duyuyor.

Bazı blok zinciri geliştiricileri, sınırlamaları ve güvenlik sorunları iyi belgelenmiş olan Solidity’den uzaklaştıkça, Polkadot’un mimarları Parity’nin kıymetini kanıtlayacağını umuyor.

Parity ile oluşturulan parachainlerin sayısı artıyor, sadece her ikisi de Move programlama dilini kullanan Sui ve Aptos şeklinde öteki “yeni nesil” blok zincirlerinden rekabet var.

Polkadot’un ölçeklenebilirliği ve beraber çalışabilirliğinin, blok zinciri meraklılarının görmeyi ummuş olduğu web3 uygulamalarının Kambriyen patlamasını kolaylaştırması mümkündür.

Gösterilen: Polkadot, Evlat Edinme

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve hususi Discord topluluğumuza, daha hususi içerik ve analizlere erişin.

Zincir üstünde çözümleme

Fiyat anlık görüntüleri

daha çok bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm avantajları keşfedin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir