WEF’in Büyük Sıfırlama Gündemi Eleştirmenlerden Mühim Geri Dönüş Almaya Devam Ediyor – Bitcoin Haberleri

2020’deki Covid-19 salgınının ortasında, dünyadaki bürokratlar, finans kurumları, fazlaca uluslu firmalar ve internasyonal kuruluşlar, daha yeşil ve daha adil bir dünyayı desteklediğini iddia eden Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafınca başlatılan bir düşünce olan Büyük Sıfırlama konseptini desteklemeye başladı. Büyük Sıfırlama fikri o yıl ve 2020’den sonrasında fazlaca daha çok tanıtım görmeye başladığından beri, fazlaca sayıda dünya vatandaşı mevzuya karşı çıktı. Tartışmalı mevzu o denli ön plana çıktı ki, geçen yıl Büyük Sıfırlama temasıyla ilgili iddia edilen yanlış detayları engellemek için gerçek denetleyiciler toplumsal medya platformlarına yerleştirildi. Bugün, çeşitli insanoğlu hala toplumsal medyadaki Great Reset içeriğini kınıyor ve mesajı ileten kurumu cezalandırıyor.

Şimdi Silinen ‘Hiçbir Şeye Haiz Olmayacaksın ve Mutlu Olacaksın’ WEF Tweet 2016’dan

Haberleri takip ediyor, iktisat ve politikaya dikkat ediyorsanız, Büyük Sıfırlama ve “Hiçbir şeye haiz olmayacaksınız ve mutlu olacaksınız” ifadesini muhtemelen duymuşsunuzdur. Pek fazlaca şahıs Büyük Sıfırlama ve deyimi Klaus Schwab tarafınca kurulan bağımsız bir internasyonal müessese olan Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) bağlamaktadır. Bunun sebebi, WEF’in Kasım 2016’da 2030 yılı için sekiz tahminde bulunmasıdır.

Tweet ve “Hiçbir şeye haiz olmayacaksın ve mutlu olacaksın” alıntısı, Danimarkalı milletvekili Ida Auken tarafınca yazılan bir başyazıdan kaynaklanıyor. Arkasından, seneler sonrasında, 2020’deki Covid-19 pandemisi ortasında, WEF’den büyük bir Büyük Sıfırlama hamlesi oldu ve Schwab, “Covid-19: Büyük Sıfırlama” adlı bir kitap yayınladı.

2030’da dünya için sekiz tahminle ilgili bu hususi tweet silindi.

Düşünce, bir siyasal değişiklik akışından, Covid 19 sonrası bir dünyadan, eşitlikten, iklim değişikliğinden ve kapitalizmi tekrardan tasarım etmekten bahsediyor. WEF, Kanada’nın 23. ve şu anki başbakanı Justin Trudeau’nun fikri desteklediği ve ABD başkanı Joe Biden’ın da Büyük Sıfırlama kavramlarını “Daha İyi İnşa Et” kanalıyla onaylamakla suçlandığı için Büyük Sıfırlama fikrinin tek destekçisi değil. “programı.

WEF’in şu anda silinen 18 Kasım 2016 tweetine cevap olarak yapmış olduğu bir tweet’e bu ekran görüntüsü eklenmişti. “Bu videonun dayandığı blog dizisi, gelecekle ilgili soruları kışkırtmak için bir fikir deneyidir. Bu blogun sonundaki yazarın notunda daha çok bağlam,” WEF seneler sonrasında 26 Ekim 2020’de yazdı.

Bu fikri destekleyen greatreset.com adlı bir internet sayfası insanların dikkatini çekti ve gösterim TIME dergisi, temayı destekleyen Büyük Sıfırlama başyazılarından oluşan bir koleksiyon yayınladı. Haziran 2020’de gösterilen bir makalede, WEF kurucusu dünyanın hususi sektörün harekete katılmasını talep etmesi gerektiğine inanıyor.

Schwab, “Açıkça, daha iyi bir cemiyet inşa etme iradesi var” diye yazdı. “Onu fazlaca ihtiyacımız olan Büyük Sıfırlama’yı güvence altına almak için kullanmalıyız. Bu daha kuvvetli ve daha etkili olmayı gerektirir, sadece bu daha büyükleri için ideolojik bir baskı anlamına gelmez. Ve yolun her adımında {özel sektör} katılımını talep edecek, ”diye ekliyor WEF kurucusu.

TIME dergisinin Great Reset başyazıları koleksiyonu.

Eleştirmenler Tarafınca Küçümsenen ‘Deli Büyük Sıfırlama’, Yeni Oluşturulan Internasyonal Özgürlük Forumu, Büyük Sıfırlamayı Geri Atmayı Amaçlıyor

Bugüne dek, fazlaca sayıda insan WEF’in Büyük Sıfırlama fikrine fazlaca karşı çıktı ve mevzu 2020’nin sonundan beri toplumsal medyada yaygınlaştı. Geçen yıl, Twitter şeklinde toplumsal medya sitelerine doğrulayıcılar yerleştirildi ve Bir Reuters Fact Check raporu şunları iddia etti: “Dünya Ekonomik Forumu’nun, insanların hiçbir şeye haiz olmaması ve 2030 yılına kadar mutlu olması için belirlenmiş bir hedefi yok.” Bunun şeklinde açıklamalara ve müessese doğrulamalarına karşın, birçok gözlemci Büyük Sıfırlama’nın bir kolektivist gündemi olduğuna inanıyor.

Büyük Sıfırlama bir komplo teorisi değildir. Bu bir gündem. pic.twitter.com/DnLojW2OLi

– James Melville 🚜 (@JamesMelville) 20 Temmuz 2022

Erkek oyuncu ve siyasal aktivist Russell Brand, Nisan 2022’de Büyük Sıfırlamayı tartıştı. Brand’in Büyük Sıfırlama videosu Feysbuk’ta 1,8 milyon, Youtube’da ortalama 859.864 kez seyredildi. Tekrardan başlatma gündemi mevzusu bu güne kadar hala güncel ve toplumsal medyada günlük olarak tartışılıyor. İngiltere, Marlow merkezli bir finans komisyoncusu olan Bizbritain’in CEO’su Matt Gubba, Büyük Sıfırlama konseptleriyle savaşmak için Internasyonal Özgürlük Forumu’nun oluşturulmasından bahsetti.

Gubba, Salı günü 103.400 Twitter takipçisine yapmış olduğu açıklamada, “WEF’e karşı mücadelemiz devam ediyor” dedi. “Sizi Internasyonal Özgürlük Forumu ile tanıştırmak isterim. Gelecek haftalarda, Büyük Sıfırlama’yı geri püskürtmek ve Klaus’u paketlemek için bir platform oluşturmak için fazlaca çalışacağız. Bu cenk kazanılabilir.”

Kanada’da bir eyalet siyasal partisi olan Wildrose Independence Party of Alberta’dan Kanadalı tutucu Paul Mitchell, merkez bankası dijital para birimlerinin Büyük Sıfırlama planının bir parçası bulunduğunu iddia ediyor. Mitchell, nakitsiz bir cemiyet hakkında bir Zerohedge makalesini paylaşarak, “WF, deli Büyük Sıfırlamanın bir parçası olarak nakdi sona erdirmek ve onu Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler) ile değiştirebilmek için bastırıyor” dedi. “İngiltere’deki insanoğlu görünüşe nazaran ortaklık yapmıyor ve giderek daha çok nakit kullanıyorlar. Kanadalılar da aynısını yapmalı,” diye ekledi Mitchell.

Fütürist Sih For Truth 54.300 Twitter takipçisine Büyük Sıfırlama fikrinin tamamen kitle kontrolü ile ilgili bulunduğunu söylemiş oldu. Sikh For Truth Çarşamba günü yapmış olduğu açıklamada, “Dünya Ekonomik Forumu ve her Hükümetin ve küreselci örgütün hedefi bir ‘Büyük Sıfırlama’ yapmaktır – netice, iklim histerisi üstüne kurulmuş, kitlesel toplumsal ve dijital kontrole haiz BM tabanlı bir dünya hükümeti olacaktır” dedi. . Birçok şahıs Büyük Sıfırlama’yı totaliter bir küresel seçkinler düzeni oluşturmayı amaçlayan faşist bir plan olarak adlandırırken, günümüz medya kurumlarının bir çok buna sağcı, aşı karşıtı bir komplo teorisi diyor.

Google Trends Vasıtasıyla Mükemmel Sıfırlama Metrikleri, En Oldukca Sorgulanan Mevzulara kıyasla Dünya Çapında Mühim Oranda İlgi Alıyor

Twitter’da ve öteki toplumsal medya web sitelerinde “Büyük Sıfırlama” ve “WEF” terimlerini kullanarak arama yaparak, arama neticeleri devamlı iklim değişikliği çözümleri, paydaş kapitalizmi ve politik küreselcilik şeklinde büyük tekrardan başlatma fikirlerini kötüleyen gönderilere yada ileti dizilerine yol açacaktır. Google Trends (GT) verileri, Ocak 2022’nin ikinci haftasında, “Büyük Sıfırlama” arama sorgusunun 100 üstünden 95 GT puanına ulaştığını gösterdiğinden, Büyük Sıfırlama’ya olan ilgi şaşırtıcı.

Şubat 2022’nin sonunda, üç hafta süresince arama sorgusunun GT puanı 99-100’de kaldı ve Mayıs’ta terim 35’e düşerken, Great Reset mevzusu tekrardan yükselişe geçti ve terimin GT puanı 50 oldu. hafta. GT verileri, Mayıs 2020’de Büyük Sıfırlama arama sorgusunu taramaya başladı zira o ay 1’den azca puan aldı. Mevzunun arama derecelendirmeleri, Covid-19 salgınının ortasında Kasım 2020’de de 100’e ulaştı.

Bu hikayedeki etiketler

kolektivizm, komünizm, komplo teorisi, COVID-19, Covid-19: Büyük Sıfırlama, iktisat, Iktisat, Faşizm, Finans, Finansal Tekrardan Başlatma, Finansal Sıfırlama, Büyük Sıfırlama, Büyük Sıfırlama mevzusu, Internasyonal Özgürlük Forumu, Klaus Schwab, Matt Gubba, Paul Mitchell, propaganda, kapitalizmi tekrardan tasarım etmek, Sikh For Truth, toplumsal altyapı, Sosyalizm, paydaş ekonomisi, time dergisi, WEF, WEF Davos, Dünya Ekonomik Forumu

Büyük Sıfırlama ve bu fikre karşı görüşlerini dile getiren insanoğlu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mevzu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlere bildirin.

Jamie Redman

Jamie Redman, Bitcoin.com News’de Haber Lideri ve Florida’da yaşayan bir finansal teknoloji gazetecisidir. Redman, 2011’den beri kripto para birimi topluluğunun etken bir üyesidir. Bitcoin, açık kaynak kodu ve merkezi olmayan uygulamalar için bir tutkusu vardır. Eylül 2015’ten bu yana Redman, Bitcoin.com News için bugün ortaya çıkan yıkıcı protokoller hakkında 5.700’den fazla yazı yazdı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımı yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu yada bunlarla bağlantılı olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir