White Rock CEO’su: Kripto ayı piyasası ‘muhteşem’ Birleşme ve Satın Alma fırsatları sağlayacak

White Rock Management CEO’su Andy Long, ayı piyasalarının kripto madenciliği sektöründe birleşme ve satın almalar yöntemiyle genişleme için “muhteşem fırsatlar” sunduğuna inanıyor.

Cointelegraph ile konuşan kripto madenciliği şirketi CEO’su, bilançolarını etkin bir halde yöneten şirketlerin bu ayı piyasasında “mükemmel durumda” bulunduğunu ve daha çok oynaklık olsa bile iyi performans göstermeye devam edeceklerini belirtti.

“Ayı piyasası, piyasanın zirvesinde olan madenciler için zorluklar sundu, sadece sektör daha ilkin buradaydı ve iyi sermayelendirilmiş ve verimli madenciler oldukça iyi iş çıkaracak” dedi.

Long, mevcut ayı trendinin, yatırımcılara aşırı piyasa koşullarında hayatta kalabileceklerini kanıtlayacakları için bu tür firmalar için mühim birleşme ve satın alma fırsatları sağlayacağını öne sürdü:

“Ayı piyasaları aslen muhteşem fırsatlar sunuyor, bundan dolayı hem kamu hem de hususi oyuncuları içeren madencilik sektöründe birleşme ve satın alma ve konsolidasyon faaliyetlerini görmeyi – ölçek ekonomilerini gerçekleştirmek ve tamamlayıcı operasyonları birleştirmek için bekliyoruz.”

“Ek olarak, ağ büyümesinin yıl sonunda tahmin edilen düzeyde değil, tekrardan toplandığını göreceğiz, sadece yıl sonuna kadar muhtemelen minimum %20 daha yüksek olacağız” diye ekledi.

Long ek olarak, Teksas madencilik sektörünün, devam eden sıcak hava dalgasına karşın iyi performans gösterdiğini belirterek, sektörün son birkaç aydır enerji arzı sorunlarının üstesinden gelmek için Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT) ile etkin koordinasyonuna işaret etti:

“Teksas’ta oldukça fazla etkinlik var ve madencilik sektörü oldukça iyi durumda. Şebekeye bağlı madenciler, sıkıntılı hava koşullarında talep yanıtı sağlamak için ERCOT ile beraber çalışıyor ve eyalet genelinde büyümenin devam ettiğini görüyoruz.”

White Rock, ortalama 24 MegaWatt değerinde tesis kapasitesine haiz bulunduğunu iddia eden İsviçre merkezli bir kripto madenciliği firmasıdır.

Haziran ayında, operasyonlarını Teksas’tan başlayarak ABD Birleşik Devletleri’ne genişletme planlarını deklare etti. Hareketin bir parçası olarak White Rock, Bitcoin (BTC) madenciliği için “çevreye duyarlı” yöntemler kullanan tesisini işletmek için Organik Gaz Yerinde Nötralizasyon (NGON) ile ortaklık kurdu.

sıcak hava dalgası

Daha ilkin 11 Temmuz’da bildirildiği suretiyle, Riot Blockchain ve Core Scientific şeklinde madencilik, 100 derecenin üstünde yükselen sıcaklıkların peşinden enerji şebekesi üstündeki stresi azaltmak için Haziran ayında Teksas madencilik operasyonlarının bazı kısımlarını kapattı.

Her ikisi de Teksas’ın enerji arzı üstündeki baskıyı hafifletmede proaktifti, sadece katkıda bulunan bir başka unsur de, sıcak hava dalgasının ortasında enerji fiyatlarının yükselmesiydi.

İlgili: Bitcoin madencilik endüstrisi çökecek mi? Analistler krizin niçin hakikaten fırsat bulunduğunu açıklıyor

Hareketin bir sonucu olarak, firmalar madencilik verimliliğini azalttı. Bununla beraber, BTC fiyatının geçen ay %14,7 artması ve sıcaklıkların 90 derecelik Farhenheit işaretine hafifçe düşmeye hazır görünmesiyle, BTC madenciliği karlılığı artacağı için madencilerin makinelerini yine çalıştıracaklarına dair bir his var. görmezden gelmek için oldukça iyi.

Bir araştırma şirketi Arcane Crypto’da kripto madenciliği analisti olan Jaran Mellerud, “Bitcoin fiyat artışı madenciler için karlılığın artmasına niçin oldu ve Haziran ve Temmuz aylarında çevrimdışına itilen bazı madenciler muhtemelen makinelerini yine prize taktı” dedi. Cuma günü Bloomberg ile röportaj.

Bitcoin’in fiyatı, yazı yazılırken 23.088 dolarda oturuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir