Whitepay, Ukrayna’nın Teknoloji Mağazalarına Kripto Ödemelerini Tanıtıyor – Bitcoin Haberleri

Ukraynalılar, Whitepay tarafınca sağlanan bir hizmet yardımıyla elektronik ve öteki ürünleri dijital paralarla satın alabilecekler. Ukrayna doğumlu dijital varlık borsası Whitebit tarafınca kurulan ödeme işlemcisi, kısa sürede ülkenin en büyük teknoloji mağazalarında kripto ödemelerini uygulamaya koydu.

Crypto Platform Whitepay, Ukrayna’daki Büyük Teknoloji Mağazalarında Madeni Para Ödemelerini Başlattı

Kripto borsası Whitebit’in ekosisteminin bir parçası olarak etkinlik gösteren platformlardan önde gelen Whitepay, kripto haber kuruluşu Forklog’un açıklamış olduğu şeklinde, büyük Ukraynalı teknoloji mağazaları tarafınca sunulan ürünler için kripto para birimi ödemeleri başlattı.

Raporda, müşterileri artık yeni hizmetten yararlanacak olan elektronik perakendecileri içinde Tehnoezh (Ukraynaca’da Техно Їжак) ve sektörün önde gelen çevrimiçi platformlarını yöneten Stylus yer ediniyor.

Entegrasyon, alıcıların satın alımları için 130’dan fazla değişik dijital para birimi kullanmasına olanak tanır. Plan, gelecekte desteklenen dijital paraların listesini genişletmek.

Ukraynalı kripto sahipleri, çevrimiçi mağazalardaki uygun formlar vesilesiyle yada Whitepay tarafınca kurulan hususi satış noktası (POS) terminalleri vesilesiyle fizyolojik konumlarda dijital varlıklarla ödeme yapabilecekler. Ödeme işlemcisi sistemin bakımını meydana getirecek ve satın alan desteği elde edecektir.

Kripto para birimleri, son birkaç yılda Ukraynalılar içinde mühim bir popülerlik kazanmıştır ve ülkeleri, benimsenme açısından Doğu Avrupa’da önder oldu. Kiev, sektörü düzenlemek için adımlar attı ve Rusya Şubat ayının sonlarında ülkeyi işgal ettiğinden beri, hükümet ve gönüllü gruplar müdafa ve insani yardım çabalarını finanse etmek için kripto bağışlarına güveniyor.

Ukrayna menşeli büyük bir Avrupa kripto borsası olan Estonya merkezli Whitebit, bu tür çabalara katılıyor. Bu senenin başlarında tecim platformu, Krizle Savaşım Merkezine yardım sağlamak ve yurtdışındaki temsilcilikleri vesilesiyle Ukraynalı mültecileri desteklemek için ülkenin Dışişleri Bakanlığı ile bir ortaklaşa iş anlaşması imzaladı.

Öteki kripto şirketleri de yardım teklif etti. Günlük işlem hacmine bakılırsa dünyanın en büyük dijital varlık borsası Binance, Rusya ile devam eden askeri çatışma sebebiyle evlerini geride bırakmak zorunda kalan Ukraynalılar için hususi bir kripto kartı yayınladı.

Binance Charity’nin Ukrayna Acil Yardım Fonu’na BTC, ETH ve BNB bağışlayarak Ukraynalı aileleri, evlatları, mültecileri ve yerinden edilmiş kişileri destekleyebilirsiniz.

Bu hikayedeki etiketler

Zincirler, Kripto, kripto ödemeleri, Kripto para birimleri, Kripto para birimi, dijital paralar, Dijital Para Birimleri, elektronik, ödeme platformu, Ödeme işlemcisi, Perakendeciler, teknoloji mağazaları, Ukrayna, ukrayna, Whitebit, Whitepay

Bölgedeki öteki ülkelerdeki elektronik perakendecilerinin yakın gelecekte kripto ödemelerini tanıtacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bizlere bildirin.

Lubomir Tassev

Lubomir Tassev, Hitchens’ın şu sözünü beğenen, teknoloji meraklısı Doğu Avrupa’dan bir gazetecidir: “Yazar olmak, yaptığım şey değil, olduğum şeydir.” Kripto, blockchain ve fintech’in yanı sıra internasyonal siyaset ve iktisat öteki iki esin kaynağı.

Fotoğraf Kredisi: Shutterstock, Pixabay, Wiki Commons, Kardasov Filmleri

Feragatname: Bu yazı yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Satın alma yada satma teklifinin direkt teklifi yada talebi yada herhangi bir ürün, hizmet yada firmanın tavsiyesi yada onayı değildir. Bitcoin.com yatırım, vergi, yasal yada muhasebe tavsiyesi sağlamaz. Ne şirket ne de yazar, bu makalede belirtilen herhangi bir içerik, mal yada hizmetin kullanımından yada bunlara güvenilmesinden meydana gelen yada niçin olduğu iddia edilen herhangi bir zarar yada kayıptan direkt yada dolaylı olarak görevli değildir.

Daha Popüler Haberler

Kaçırdığınız Durumda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir