Ortalama 8.000 Solana Cüzdanı Şüpheli “Tedarik Zinciri” Saldırısında Boşaltıldı

Bu makaleyi paylaş

Minimum 7.767 Solana cüzdanı etkilendi.

Hackerlar Solana Kullanıcılarını Hedefliyor

Bilgisayar korsanları, devam eden bir saldırıda binlerce Solana cüzdanını boşalttı.

Birden fazla ekosistemden mühendisler, birkaç güvenlik firmasının yardımıyla Solana’daki boş cüzdanları araştırıyor. Donanım cüzdanlarının etkilendiğine dair hiçbir kanıt yok.

Yeni bilgiler geldikçe bu mevzu güncellenecektir.

— Solana Durumu (@SolanaStatus) 3 Ağustos 2022

Saldırganların Katman 1 blok zincirinin cüzdan kullanıcılarından para çaldıklarına dair raporlar Çarşamba günü erken saatlerde Twitter’da ortaya çıktı. Hasarın tam ölçeği bilinmemekle beraber, Solana Vakfı, basın zamanında minimum 7.767 cüzdanın etkilendiğini doğruladı.

Solana Vakfı, vakası 02:39 UTC’de araştırdığını doğrulamak için Twitter’a gitti. “Birden fazla ekosistemden mühendisler, birkaç güvenlik firmasının yardımıyla Solana’daki boş cüzdanları araştırıyor. Donanım cüzdanlarının etkilendiğine dair hiçbir kanıt yok.”

Bilgisayar korsanları hem Phantom hem de Slope cüzdan kullanıcılarını hedef aldı. Her iki ekip de vakası araştırdıklarını doğrulamak için açıklamalar yapmış oldu ve Phantom “ekip bunun Phantom’a özgü bir mesele olduğuna inanmıyor” dedi. Magic Eden ek olarak “yaygın bir SOL istismarını” araştırdığını söylemiş oldu ve Solana kullanıcılarını herhangi bir şüpheli bağlantı için cüzdan izinlerini iptal etmeye çağırdı.

Solana Vakfı, donanım cüzdanlarının etkilenmediğini belirtti. Şu anda mevcut olan bilgilere dayanarak, Solana Labs yazışma lideri Austin Federa, “potansiyel bir tedarik zinciri saldırısının” suçlanabileceğini söylemiş oldu. Saldırganlar, öteki kripto cüzdan istismarlarında olduğu benzer biçimde, kullanıcıları kandırmadan, cüzdanları tüketen işlemleri imzalayabildiğinden, birkaç cüzdanın bir miktar yazılım bağımlılığını paylaşabileceğini tahmin etti. “Muhtemelen protokol düzeyinde değil,” diye ekledi. Bazı Ethereum TrustWallet kullanıcılarının etkilendiği bildirildi, sadece aynı ihlalin bir parçası olarak hedeflenip hedeflenmedikleri hala belirsiz.

Solana Labs kurucu ortağı ve CEO’su Anatoly Yakovenko da vaka hakkında yorum yaparak, etkilenen kullanıcıları data vermeye çağırdı. “Saldırıdan etkilenen, sadece cüzdanına yalnızca sol yada jeton alan ve asla bir kereden fazla işlem yapmayan, anımsatıcı anahtarlarını başka hiçbir yerde tekrardan kullanmayan insanları arıyor” diye yazdı. Solana Vakfı ek olarak, etkilenen kullanıcılardan, vakası araştıran mühendislerin temel sebebi bulmasına destek olmak için bir anket doldurmalarını istedi.

Çalınan toplam miktar hala bilinmiyor.

SOL, saldırının serpintisinden ziyan oldu. CoinGecko verilerine nazaran, basın zamanında %4,4 düşüşle 38,55 dolardan işlem görüyor.

Bu öykü gelişmektedir ve daha çok detay ortaya çıktıkça güncellenecektir.

Izahat: Yazma esnasında, bu parçanın yazarı ETH’ye ve öteki birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, sadece Decentral Media, Inc., bu internet sayfasındaki yada bu internet sayfası vasıtasıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği yada doğruluğu mevzusunda hiçbir beyan yada güvence vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi yada öteki finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu internet sayfasındaki bilgiler evvel haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu internet sayfasındaki bilgilerin bir kısmı yada tamamı güncelliğini yitirebilir yada tamamlanmamış yada yanlış olabilir yada olabilir. Eski, tamamlanmamış yada yanlış detayları güncelleyebiliriz, sadece buna zorunlu değiliz.

Bu internet sayfasındaki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım sonucu vermemeli ve bu internet sayfasındaki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı yada bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO yada başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına yada başka bir nitelikli finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler yada emtialar hakkında çözümleme yada raporlama için hiçbir halde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir